Pierwsza podwodna restauracja w Europie! Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Paulina Ermel 05.02.2019
Podwodna restauracja
Fotografia: Shutterstock

Już wiosną pierwsi goście będą mogli skorzystać z usług pierwszej podwodnej restauracji w Europie! Gdzie się znajduje i co będzie oferować? Zobaczcie.

Zawsze marzyliście o zjedzeniu smacznej kolacji z widokiem na podwodny świat? Teraz to możliwe! Wiosną zostanie otwarta pierwsza podwodna restauracja w Europie. Zlokalizowana jest w malowniczej Norwegii.

Restauracja UNDER znajduje się w mieście Båly w południowej Norwegii (nad brzegiem Morza Północnego). W tej chwili trwają prace wykończeniowe i już niebawem będzie można skosztować kolacji z przepięknym widokiem.

Restauracja UNDER

Restauracja UNDER to projekt jednego z norweskich biur architektonicznych. Przypomina ona ogromny prostopadłościan umieszczony 5 metrów pod wodą. Oczywiście obiekt jest połączony z powierzchnią za pomocą specjalnego dojścia. Budynek zbudowany jest z betonu, ale jedna jego ściana jest całkowicie przeszklona. Wszystko po to, aby klienci mogli w czasie jedzenia oglądać piękny podwodny świat.

W restauracji znajdzie się miejsce dla 100 osób i personelu. Będzie ona podzielona na 3 części - kuchnię, szatnię i poczekalnię, a także główną część, czyli restaurację. Konstrukcja jest całkowicie bezpieczna i przetrwa nawet słabe warunki pogodowe. Jej budowa kosztowała aż 18 mln złotych.

Jeżeli macie ochotę zajrzeć do tej restauracji, radzimy zapisać się na listę. W tej chwili miejsca zapełnione są w niej aż do września!

Wiecie, że są na Ziemi miejsca, do których zupełnie nie ma dostępu? Zebraliśmy je dla was! Koniecznie zobaczcie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów