Tym kierują się młodzi ludzie, wybierając miejsce na wakacje. Wynik ankiety zadziwia

Karol Decka 07.04.2017
Wakacje
Fotografia: Pixabay.com

Badania pokazują, że młodzi ludzie szukają celów podróży według dziwnych kryteriów.

Media społecznościowe pełne są pięknych zdjęć z wakacji, na których można zobaczyć błękitne baseny, słoneczne plaże lub wysokie wieżowce. Takie fotografie zyskują wiele komentarzy i wywołują zazdrość u współpracowników.

Firma ubezpieczeniowa Schofields Insurance sprawdziła dane dotyczące sprzedaży ubezpieczeń na wakacje. Wyniki są dość zaskakujące, ponieważ prawie większość młodych ludzi kieruje się wyjątkowymi kryteriami.

Głównym czynnikiem wyboru miejsca urlopu jest sprawdzenie, czy miejsce dobrze będzie prezentować się w mediach społecznościowych. Bezpieczeństwo i wygoda schodzą na drugi plan, ponieważ najważniejszą korzyścią z wyjazdu mają być zdjęcia.

Wakacje
Fotografia: www.instagram.com/p/BSlIYqJBIQj/

Wakacje z Instagramem

Jak pisze Metro.co.uk, została przeprowadzona ankieta, która objęła tysiąc mieszkańców Wielkiej Brytanii. W badaniu wzięły udział osoby mające od 18 do 33 lat, czyli grupa młodych dorosłych.

Wyniki pokazały, że 40,1% badanych wybiera miejsca dobrze wyglądające na zdjęciach, którymi można pochwalić się w Internecie. Kolejnym czynnikiem jest koszt alkoholu na wakacjach, nad tym zastanawia się 24% ankietowanych.

Dla 22,6% osób priorytetem jest rozwój osobisty i szansa na doskonalenie języka obcego. Mniejszą popularnością cieszy się możliwość spróbowania lokalnych dań, która wynosi 9,4%. Chęć zwiedzania i poznawania nowych kultur wyraziło tylko 3,9% osób biorących udział w badaniu.

Badania mogą szokować, ponieważ wakacje powinny służyć osobie wypoczywającej. Zamiast tego są wyłącznie szansą na zdobycie niecodziennych zdjęć, jakimi będzie można pochwalić się na Facebooku lub Instagramie. Czasami lepiej byłoby zabrać najlepszych znajomych na wspólny wyjazd, niż liczyć na polubienie od koleżanki z podstawówki.

Wakacje
Fotografia: www.instagram.com/p/BSlP1r6AVuv/
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów