Czy las może oddychać? Ten turysta nagrał nieziemskie zjawisko

Anna Respondek 29.10.2018
Oddychający las
Fotografia: Shutterstock

Mężczyzna do końca życia nie zapomni tego spaceru. 

Natura potrafi zaskoczyć człowieka niezapomnianymi widokami i niezwykłymi zjawiskami. Ostatnio pisaliśmy o dziwnej anomalii grawitacyjnej, którą można zaobserwować w Karpaczu. Wielu naukowców stara się odpowiedzieć na pytania, dlaczego auto samo jedzie pod górkę, choć powinno się z niej staczać. Teraz o niezwykłym zjawisku poinformował pewien turysta, który podczas swojej wędrówki natknął się na oddychający las. Na filmiku, który opublikował w sieci, widać, jak ściółka podnosi się i opada wraz z drzewami. Dlaczego tak się dzieje?

Oddychający las w Kanadzie

Jak podaje portal onet.pl, turysta natknął się na dziwne zjawisko w jednym z lasów Quebec. Na nagraniu widać las, który wygląda jakby oddychał i za chwilę miał ożyć. Całość sprawia wyjątkowo przerażające wrażenie i wydaje się być nieco niebezpieczna. Na szczęście na wszystko jest jasne i normalne wytłumaczenie. 

Dlaczego las oddycha?

W sieci powstało wiele teorii spiskowych, oczywiście część internautów stwierdziła, że nagranie zostało sfabrykowane. Ostatecznie w sprawie wideo głos zabrali przedstawiciele organów państwowych, którzy zajmują się monitorowaniem zjawisk meteorologicznych. Przyznali, że to nie jedyne nagranie, które prezentuje zjawisko i mieli zgłoszenia również od innych osób. 

Za występowanie zjawiska odpowiada wiatr, który dostaje się pod powierzchnię ziemi, a powstałe ciśnienie sprawia, że ściółka wraz z drzewami wygląda jakby oddychała. Jak ostrzegają Kanadyjczycy, lepiej nie zbliżać się do takiego miejsca i zachować szczególną ostrożność. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te atrakcje są nietypowe, jednak przyciągają miliony turystów. Co więcej, znajdują się w Polsce!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów