Na Bałtyku pojawiła się trąba wodna! Do sieci trafiło nagranie

Paulina Ermel 03.09.2020
Bałtyk
Fotografia: Shutterstock

Do nie tak niecodziennego zjawiska doszło na Bałtyku w okolicach Ustki. Tylko spójrzcie na to wideo.

Trąba wodna to zjawisko, które polega na formowaniu się pionowego wiru w kształcie leja, występującego nad powierzchnią wody. Połączony jest on z chmurą kłębiastą i jest niczym innym, jak wodnym tornado. Jednak jest zdecydowanie słabszy niż tornado występujące na lądzie.

Takie zjawiska są raczej rzadkie, ale jednak się pojawiają. Ostatnio wodne tornado można było zaobserwować w południowej części Zatoki Gdańskiej, a później tę niepowtarzalną okazję mieli także turyści przebywający w Ustce. Zobaczcie, jak wyglądało to zjawisko na Bałtyku!

Trąba wodna na Bałtyku w Ustce

Trąbę wodną na Bałtyku udało się nagrać, a wideo pojawiło się na profilu Lubuskich Łowców Burz na Facebooku. Na obrazku widzimy długi lej ciągnący się od gęstych kłębiastych chmur aż do niespokojnych wód naszego morza.

Autorka nagrania miała niezwykłe szczęście, że udało jej się coś takiego zarejestrować. Chcielibyście przeżyć coś takiego na swojej skórze?

I choć zjawisko wygląda niezwykle groźnie i powoduje gęsią skórkę, w rzeczywistości aż tak niebezpieczne nie jest. Najczęściej bowiem, tornado zanika, kiedy dociera do lądu.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów