To schronisko w Alpach was oczaruje. Chyba każdy chciałby mieć tam zdjęcie!

Julita Buczek 02.01.2019
Alpy
Fotografia: Shutterstock

Górskie wędrówki staną się jeszcze przyjemniejsze. Zobaczcie, jak wygląda to małe schronisko w Alpach!

Niewielkie schronisko, które pojawiło się niedawno w Alpach, zostało zaprojektowane przez dwóch architektów. Roberto Dini i Stefano Girodo wykonali kawał dobrej roboty, stawiając metolową konstrukcję na ponad 3290 metrów wysokości.

Zobacz także: Jednoosobowy dom stworzony przez Polaka. Będziecie zachwyceni!

Małe schronisko w Alpach

Projektanci związani są z Instytutem Architektury Górskiej Politechniki w Turynie, a cały projekt powstał dzięki wsparciu LEAPfactory. Pomysł na tak wysoko położone schronisko powstał, aby zachęcić wspinaczy do korzystania z pobliskich tras, które są bardzo malownicze. Niewielkie, bo zaledwie o powierzchni trzynastu metrów kwadratowych schronisko musiało być przetransportowane na górę helikopterem. Niewielki domek został wykonany z drewna oraz stali. Wszystkie części schronienia powstały przy użyciu ekologicznych materiałów, które otrzymano podczas procesu recyklingu. Trudne warunki, które panowały na szczycie, nie pomagały podczas wykończenia projektu. Na szczęście wszystko się udało i już można korzystać ze schroniska.

Wyposażenie domku

Trzynaście metrów kwadratowych podzielono na dwie strefy: mieszkalną oraz sypialną. W skład pierwszej wchodzi dość duży stół, miejsce do gotowania oraz schowek na sprzęt alpinistyczny. Druga jest częścią sypialną, gdzie przewidziano miejsce do spania dla ośmiu osób. Dzięki dużej szybie na wprost stołu można podziwiać piękną panoramę górską.

Jak wam się podoba schronisko w Alpach?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Warto poznać wnętrzarskie trendy. Z pewnością pomogą ci urządzić dom!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów