To nie jest fatamorgana! Huacachina - cud natury w środku pustyni

Magdalena Barszczak 20.02.2019
Huacachina
Fotografia: Shutterstock

Nie tylko Machu Picchu i jezioro Titicaca przyciągają uwagę turystów w Peru!

Każdy ma swoją podróżniczą listę marzeń. Uwielbiamy miejsca nieoczywiste, bajkowe, ze scenerią rodem z filmów. Huacachina to jedna z takich lokalizacji, ale żeby ją zobaczyć, trzeba się pospieszyć! Już niedługo piękna oaza położona w środku pustyni może zniknąć z powierzchni ziemi!

Niesamowita atrakcja w środku pustyni 

Co jest ciekawego w pustyni - zapytacie? A jednak wśród gorących piasków można odnaleźć prawdziwe perełki. Jednym z takich miejsc jest Huacachina - atrakcja Peru, położona wśród wydm pustyni Atacama. Niewielka oaza, którą zamieszkuje zaledwie 100 osób, rozciąga się pomiędzy stolicą kraju - Limą a płaskowyżem Nazca

Ten niesamowity kierunek podbija serca podróżników - wystarczy zajrzeć na Instagrama. To nie fatamorgana! Malowniczo usytuowaną wśród pustynnych wydm Huacachinę zaczęto nazywać oazą Ameryki Południowej! Jak podaje Onet, co roku scenerię jak ze snu przybywa podziwiać aż 200 tys. turystów. Ten cud natury przyciąga poszukiwaczy przygód, którzy wybierają się na pustynię jeepami oraz amatorów sportów ekstremalnych. Huacachina to przecież największy w obu Amerykach ośrodek sandboardingu.

Trzeba przyznać, że zielono-niebieska "plama" ukryta w środku wydm o wysokości 100 metrów robi wrażenie. Jeśli będziecie kiedyś w Peru, warto się tam wybrać. Wbrew pozorom nie jest trudno tam trafić - bajkowa oaza znajduje się zaledwie 5 km od stolicy regionu - Ica. Trzeba się jednak pospieszyć, ponieważ już niedługo to wyjątkowe miejsce może zniknąć z powierzchni ziemi. Stopniowe obsypywanie Huacachiny przez pustynne piaski powoduje obniżanie się poziomu wody w jeziorze. Znika także roślinność w oazie.

Zobacz także: Wyspa z nietypowymi mieszkańcami na sprzedaż. Sam możesz ustalić jej cenę

Niektóre są ze szkła, a inne wyglądają jak jedna wielka masa popcornu. To najdziwniejsze plaże na świecie. Wiedzieliście o ich istnieniu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów