Oto najczystsze miejsce na Ziemi. Naukowcy nie mają co do tego wątpliwości

Paulina Ermel 08.06.2020
Ocean
Fotografia: Shutterstock

Powietrze jest tu wolne od jakichkolwiek cząsteczek wytwarzanych przez ludzi!

Odnaleziono najczystsze miejsce na Ziemi. Zespół naukowców z Colorado State University zbadał tutaj powietrze i jednogłośnie stwierdził, że nie ma tu żadnych cząsteczek wytwarzanych przez człowieka!

O jakie miejsce chodzi? Chyba nie będziecie zaskoczeni.

To najczystsze miejsce na Ziemi

Zastanawialiście się kiedyś, które miejsce na Ziemi jest najczystsze? Mamy na myśli to, w którym powietrze nie zawiera żadnych cząstek produkowanych i wytwarzanych przez człowieka?

Właśnie na to pytanie odpowiedział zespół z Colorado State University. Naukowcy badali, jak daleko w powietrzu przenoszą się różnego rodzaju cząstki - np. zanieczyszczeń - produkowane przez człowieka.

Jak można było się domyślić, najczystsze powietrze znajduje się w okolicach Antarktydy, a dokładnie mowa o znajdującym się u jej wybrzeży Oceanie Południowym. To właśnie on jest wolny od jakichkolwiek "produktów" wytwarzanych przez człowieka.

Warto dodać, że już w zeszłym roku naukowcy badali ten akwen pod tym kątem. Wówczas okazało się, że najczystszym miejscem na Ziemi są wybrzeża Tasmanii, a dokładnie północny kraniec Oceanu Południowego, który się obok niej znajduje.

Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura. Aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów