To miejsce w samolocie uznawane jest za najlepsze. Stewardessa zdradza dlaczego

Anna Respondek 20.10.2017
Wnętrze samolotu
Fotografia: Pixabay

Powód jest przekonujący.

Latanie samolotem jest coraz popularniejszą formą transportu. Korzystają z niej zarówno te osoby, które muszą przemierzyć pół globu, jak i te, które chcą jak najszybciej dostać się z jednej miejscowości do drugiej na terenie jednego kraju. 

Dla wielu pasażerów wybór miejsca w samolocie jest niezwykle ważny. Część osób chce siedzieć przy oknie, aby podziwiać widoki, inni jedyne o czym marzą, to miejsca z dala od skrzydeł samolotu i jego ogona. Była stewardessa Annie Kingston wyjawiła, które miejsca są najlepsze i jakie wiążą się z nimi korzyści. 

Pasażerowie najczęściej wybierają miejsca z przodu samolotu, myśląc, że jako pierwsi będą mogli zamówić posiłek. Na tym się kończą zalety tego miejsca, jeśli chodzi o obsługę - powiedziała, o czym można przeczytać na stronie Wp.pl. 

Wbrew pozorom to zupełnie inne miejsca okazują się tymi najlepszymi. 

 Pasażerowie widzący, że ktoś zamawia drinka, sami nabierają na niego ochoty. Gdy obsługujemy osoby siedzące z tyłu, mało kto na to zwraca uwagę - wytłumaczyła.

Według Annie to pasażerowie siedzący z tyłu są najszybciej obsługiwani, ponieważ na ich prośby można odpowiedzieć dyskretnie, bez "przedzierania" się przez cały samolot. 

Czyli strach przed siedzeniem z tyłu należy przezwyciężyć. ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów