To jezioro ma idealny kształt serca! Musicie je zobaczyć

Paulina Ermel 18.05.2020
Jezioro Kadykowskie
Fotografia: Shutterstock

Patrząc na to zdjęcie, można pomyśleć, że to fotomontaż. A to jezioro istnieje naprawdę!

W ostatnim czasie pisaliśmy wam m.in. o cudzie natury, jakim jest Góra Tęczowa w peruwiańskich Andach. Ma ona wszystkie kolory tęczy i na zdjęciach wygląda jak malowana. A istnieje naprawdę.

Na szczęście tak pięknych i bajkowych miejsc jest więcej. Niektóre tworzone są przez nature, a innym nieco dopomógł człowiek. Tak m.in. było z jeziorem po kamieniołomie Kadykowskim. Ma turkusową wodę i idealny kształt... serca. Nic dziwnego, że przyciąga tysiące turystów!

To jezioro ma kształt serca

Pewnie już nie raz słyszeliście o jeziorze w kształcie serca. Takich miejsc na świecie jest bardzo dużo - jedno znajdziemy m.in. w Irlandii, ale takie akweny są także w Polsce. Jednak jezioro o idealnym kształcie serca, do którego zjeżdżają turyści chcący zrobić efektowne zdjęcie, jest tylko jedno.

Mowa o jeziorze po kamieniołomie Kadykowskim, które znajduje się na Krymie. Ten bajkowy region na Ukrainie zachwyca nie tylko ładną pogodą i bogatą historią, ale też malowniczymi widokami.

Jezioro po kamieniołomie Kadykowskim ma turkusową wodę i kształt idealnego serca. Znajduje się ono 14 m poniżej poziomu morza i można je dokładnie obejrzeć ze wzniesień, które je otaczają.

Sami zobaczcie. Waszym zdaniem to miejsce warte polecenia i odwiedzenia?

shutterstock_1710638794
Fotografia: Shutterstock

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów