To jedno z najbardziej kolorowych miejsc na Syberii. Aż trudno uwierzyć, że te budynki naprawdę tu stoją!

Paulina Ermel 09.10.2020
Syberia
Fotografia: Shutterstock

Wygląda na to, że Syberia wcale nie jest tak jednolita, jak mogłoby się wydawać. Tylko spójrzcie na to miasteczko!

Syberia to przepiękna kraina geograficzna, która zajmuje dużą część Rosji. Szacuje się, że jej powierzchnia liczy od 10 do 12 mln km2! Region ten kojarzy nam się z ogromnym dziewiczym terenem, niską temperaturą i małą gęstością zaludnienia.

Syberia jest piękna, różnorodna, a miejscami również zaskakująca. Choć wydawać by się mogło, że składa się głównie z gór, lasów i stepów, znajdują się tu liczne miasta, w których toczy się normalne życie.

Jednym z ciekawszych miast zlokalizowanych na tym terenie jest Anadyr. Wystarczy spojrzeć na jego zdjęcia, aby dojść do wniosku, że to zdecydowanie jedno z najbardziej kolorowych miejsc na Syberii!

To jedno z najbardziej kolorowych miejsc na Syberii

Jednym z najbarwniejszych miejsc na Syberii jest miasto Anadyr. To miasto portowe, które leży w Czukockim Okręgu Autonomicznym. Niewielką miejscowość zamieszkuje trochę ponad 15 tys. mieszkańców. Co ciekawe, znajduje się tu też port lotniczy.

Jeśli spojrzymy na mapę, widzimy, że Anadyr niewiele dzieli od... Alaski. Obywatele tego miasta muszą zmagać się z surowymi warunkami klimatu subpolarnego - średnia temperatura w styczniu wynosi tu -22 stopni Celsjusza, ale w lipcu już 12 stopni Celsjusza.

To, co wyróżnia miasto na tle innych, to jego kolory! Aż trudno uwierzyć, że na Syberii, gdzie większość miast cechuje się raczej szarością i funkcjonalnością, znajduje się miejscowość pełna kolorów. Spójrzcie na barwne budynki mieszkalne, jakie tu stoją. Robią wrażenie, prawda?

shutterstock_1579683574
Fotografia: Shutterstock
shutterstock_1519180610
Fotografia: Shutterstock
shutterstock_1324372124
Fotografia: Shutterstock

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów