W tym mieście żyją tylko 4 osoby. Jak wygląda ich codzienność?

Anna Respondek 09.11.2018
Tilt Cove
Fotografia: Shutterstock

Mieszkańcy mogą jednak korzystać z poczty i muzem. 

Na świecie istnieje wiele niezwykłych miejsc, które wyróżniają się pięknymi krajobrazami, niezwykłymi zabytkami lub znaczącą historią. Wygląda jednak na to, że miasto może również zasłynąć z zupełnie innych powodów. Tak właśnie stało się w przypadku Tilt Cove. Dlaczego to małe kanadyjskie miasteczko stało się sławne? Wszytko to za sprawą ilości mieszkańców.

Tilt Cove - miasteczko, w którym mieszkają tylko 4 osoby

Tilt Cove położone jest w Nowej Funlandii i Labradorze. Kiedyś było zwykłym miasteczkiem, pełnym życia i mieszkańców. Niestety w pewnym momencie zabrakło możliwości pracy, a żyjące tam osoby postanowiły poszukać szczęścia i zarobku gdzie indziej. 

Nie wszyscy jednak zdecydowali się na taki krok. W Tilt Cove pozostały dwa małżeństwa, Margaret Collins z mężem i jej brat z żoną. Rodzina Collins zamieszkuje to miasto od 1813 roku, dlatego kobieta postanowiła, że nie opuści miejsca, w którym żyli jej przodkowie. 

Pomimo małej liczby ludności w Tilt Cove wszystko funkcjonuje perfekcyjnie. Jest poczta, wywóz śmieci, ośrodek konserwacji dróg a nawet muzeum. Kiedyś miasteczko zamieszkiwało 2 tysiące osób. Margaret nie widzi jednak problemu w tym, że została tam sama z najbliższymi.

Nie ma tu nikogo poza nami i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi - powiedziała - Mamy wodę i kanalizację. Mamy lampy uliczne, wywóz śmieci. Przez pięć dni w tygodniu działa poczta. To wszystko, czego potrzebujemy. Dzięki temu żyjemy komfortowo i w spokoju - dodał jej mąż w nagraniu dla BBC. 

Chcielibyście kiedyś odwiedzić Tilt Cove? 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Gdzie wyjechać na jesienny weekend? Te miejsca to strzał w dziesiątkę:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów