Ten kraj poradził sobie z zachowaniem dystansu społecznego. Mieszkańcy wpadli na genialny pomysł!

Julita Buczek 21.05.2020
parki
Fotografia: Kvitka Fabian / Shutterstock.com

Coraz więcej państw łagodzi obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, jednak cały czas zaleca się dystans społeczny. Sprawdźcie, jak poradzili sobie z tym zarządcy jednego z parków.

W związku z panującą pandemią koronawirusa wiele rządów zaleca ograniczenie wychodzenia z domów, a także zachowanie dystansu społecznego.

Jak to zrobić, kiedy coraz więcej kawiarni, restauracji, parków i sklepów zostaje otwartych? Okazuje się, że na świetny i tani pomysł wpadły nowojorskie władze.

Dystans społeczny w dobie koronawirusa

Domino Park znajdujący się na nowojorskim Brooklynie jest bardzo popularny. Nie można się temu dziwić, przyciąga on do siebie zieloną trawą, a także cudownym widokiem na całe miasto. Władze postanowiły otworzyć to malownicze miejsce, ale dodały pewne ograniczenia. Zarządcy parku namalowali na trawie duże kręgi, które dzieli dystans 1,5 metra. Efektem jest to, że osoby przebywające w parku siedzą wyłącznie tam, gdzie wskazali im jego pracownicy.

W mediach pojawiło się bardzo dużo zdjęć pokazujących świetny pomysł Amerykanów. Bardzo prawdopodobne jest to, że pomysł zostanie wykorzystany również w innych amerykańskich stanach.

Jak wam się podoba ten pomysł?

Zobacz także: Obowiązek noszenia maseczek zostanie zdjęty?! Możliwe, że już niedługo, ale nie w całej Polsce

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów