Ten ekologiczny hotel powstał z kontenerów dostawczych. Prezentuje się znakomicie!

Julita Buczek 14.01.2019
Hotel z kontenerów
Fotografia: Shutterstock

Grupa AccorHotels stworzyła niesamowity projekt hotelu z wykorzystaniem kontenerów dostawczych. Całość prezentuje się znakomicie!

Całe przedsięwzięcie zostało wykonane we Francji (Avoriaz Ski Resort). To bardzo znany kurort, który przeznaczony jest dla fanów sportów zimowych. Fani snowboardu lub nart będą mogli skorzystać z nietuzinkowego zakwaterowania. Niedawno powstał tam hotel, który został stworzony z kilkunastu kontenerów dostawczych.

Zobacz także: Te zdjęcia z mroźnego Jakucka zapierają dech w piersiach. Trzeba je zobaczyć!

Hotel z kontenerów we Francji

Za cały projekt odpowiedzialny był Ito Morabito (Ora Ito), który jest jednym z najlepszych francuskich projektantów. Ito, jest dwukrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody IF Design Awards. W jego portfolio znajduje się wiele ciekawych pozycji, między innymi: realizacja flakonów perfum Guerlain, sprzęt kuchenny Gorenje czy meble Christofle. Ito Morabito postanowił zaprojektować innowacyjne kontenery-hotele, w których zostało ulokowanych aż sześć gościnnych pokoi o powierzchni 12 merów kwadratowych każdy.

Ekologiczny hotel  w górach

Każdy kontener wyłożony jest drewnem, które pochodzi z lasów objętych zasadami ekologicznej uprawy. Cały projekt wpisuje się w eko-filozofię. Hotelowi goście mają zapewnioną prywatną łazienkę, klimatyzowany salon, dwuosobową sypialnię oraz dostęp do Wi-Fi.

Flying Nest nie jest zwykłym produktem czy usługą. To gwarancja przeżycia czegoś nowego, będąc ulokowanym w samym sercu wydarzeń - czytamy na stronie projektu.

AccorHotels za swój innowacyjny projekt otrzymał już pierwsze nagrody, między innymi w konkursie hotelarskim Hospitality ON. Cena pobytu w tego typu hotelu wynosi około 150 euro za jedną noc.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Stewardessy mają nie tylko odpowiedzialną, ale też pasjonującą pracę. Zobaczcie, jakie zdjęcia z podróży pokazała jedna z pań pracujących na pokładach samolotów.  

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów