Tej jednej rzeczy w pokoju hotelowym lepiej nigdy nie używać. Dlaczego? Wyjaśnia naukowiec

Redakcja 14.08.2017
Pokój w hotelu
Fotografia: Pexels

Badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości. 

Wszyscy, którzy wyjeżdżając na wakacje nie pakują do walizki suszarki do włosów ciesząc się, że miejsce w którym się zatrzymają ma ją w swoim wyposażeniu, szybko powinni zmienić swoje przyzwyczajenia. 

ABC News i mikrobiolog Chuck Gerby przeprowadzili śledztwo i sprawdzili, w których miejscach w pokojach hotelowych i na których przedmiotach zbiera się najwięcej bakterii. Szczegółowo przyjrzeli się tym hotelom w Los Angeles, które otrzymały od trzech do pięciu gwiazdek.

Po pobraniu próbek i zbadaniu ich doszli do wniosku, że suszarki do włosów to idealne schronienie dla wszelkich zarazków.

 

giphy-downsized (54)

Suszarka? Tak, ale własna

Jak podaje Indy100.com, suszarki były jednymi z najbrudniejszych przedmiotów w pokojach, przede wszystkim dlatego, że personel sprzątający zazwyczaj nie ma obowiązku ich dokładnego mycia, jak w przypadku na przykład toalety. 

Musi istnieć co najmniej kilka rzeczy, które ludzie mogą zrobić z suszarką do włosów, o których nie wiem, ponieważ niektóre z nich były naprawdę pełne zarazków - powiedział Chuck Gerby, a jego wypowiedź przytacza Indy100.com. 

Badacz nie ma wątpliwości: jeśli tylko możemy, unikajmy hotelowych suszarek do włosów. Dobrze na tym wyjdziemy ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów