Tego pracownicy linii lotniczych nigdy nie mówią pasażerom. Będziecie zaskoczeni

Redakcja 07.08.2017
Na pokładzie samolotu
Fotografia: East News

To świetny dowód na to, że ich praca do najłatwiejszych nie należy. 

Praca obsługi linii lotniczych nie należy do prostych. Bez względu na towarzyszący im danego dnia humor, powinni być zawsze uśmiechnięci i pomocni. Ważne jest przecież, aby pasażer wsiadając na pokład samolotu czuł, że jest w dobrych rękach. 

Choć wielu osobom może się wydawać, że ich praca nie jest zbyt skomplikowana i w przypadku na przykład stewardesy polega w większości na serwowaniu napojów i posiłków, prawda jest zgoła inna. Okazuje się, że jest wiele rzeczy, o których pracownicy linii lotniczych nie mówią pasażerom. Zapytał o nie jeden z użytkowników serwisu Quora. Z kolei portal Businessinsider.com po przeanalizowaniu odpowiedzi podał te, które pojawiały się najczęściej. 

Nadgodziny ludzka rzecz? 

Okazuje się, że z nadgodzinami mają do czynienia nawet ci, którzy pracują na naprawdę imponujących wysokościach. Niektóre linie lotnicze płacą załodze samolotu wyłącznie za czas trwania lotu. Za ten, który spędzają na pokładzie maszyny, aby przygotować ją do lotu, nikt ich nie rozlicza. 

Nie płacą nam za czas poświęcony na odprawę. Czas pracy liczy się od zamknięcia drzwi samolotu. To oznacza, że musisz obowiązkowo pojawić się w pracy o 2 godziny wcześniej, bez wynagrodzenia - napisał emerytowany pilot US Air Force, a jego wypowiedź przytacza Businessinsider.com.pl. 

Co więcej, poduszki i koce, które możemy otrzymać od obsługi samolotu, nie zawsze grzeszą czystością. Okazuje się, że stewardesy i stewardzi podają pasażerom te koce i te poduszki, z których jeszcze niedawno korzystał inny pasażer. Oczywiście, powłoczki często nie zostały wcześniej wyprane. 

giphy-downsized (48)

Chce ci się pić? Lepiej uważaj

Dobra rada dla wszystkich, którzy zamawiają napój w samolocie. Jeśli chcesz ugasić pragnienie, poproś o ten napój, który jest zamknięty w butelce bądź puszce. Zamówienie kawy bądź herbaty może nie być najlepszym pomysłem. 

Woda w samolocie jest obrzydliwa. Szczerze współczuję naszym pasażerom, którzy piją kawę lub herbatę. Woda gromadzona jest w zbiorniku pod pokładem, a nigdy nie widziałem, by ktokolwiek go czyścił - napisał jeden z pracowników linii lotniczych, a jego wypowiedź przytacza Businessinsider.com.pl.

Jeśli natomiast często korzystasz z toalety na pokładzie samolotu, powinieneś wiedzieć, że sama obsługa robi to niechętnie. Nie dlatego, że nie może, ale po prostu nie chce. Niektórym pasażerom nie zależy na tym, aby pozostawić po sobie choć względny porządek, stewardesy przyznają więc, że wolą poczekać, aż znajdą się na lotnisku. 

Smaczniejsze posiłki? A i owszem

Stewardesa jednej z linii lotniczych przyznała, że faktycznie często zdarza się tak, że załoga samolotu otrzymuje jedzenie trochę lepszej jakości. Oczywiście, nie jest to norma, bo wszystko zależy od danej linii lotniczej. 

Co równie ciekawe, gdy zobaczymy na lotnisku stewardesę niemal biegnącą z walizką, to wcale nie musi oznaczać, że spóźniła się do pracy. Jak podaje Businessinsider.com.pl, na lotnisku są zawsze "rezerwowe" stewardesy, które muszą być gotowe wejść na pokład w każdym momencie, gdy na przykład z powodu sytuacji losowej osoba, która tego dnia miała pełnić dyżur, nie może zjawić się w pracy. 

giphy-downsized (49)

Czytaj także: Tego zachowania pasażerów w samolocie stewardesy nie lubią najbardziej. Mają ważny powód

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów