Tego zachowania pasażerów w samolocie stewardesy nie lubią najbardziej. Mają ważny powód

Redakcja 21.07.2017
Stewardesa
Fotografia: East News

To ważna informacja dla wszystkich, którzy nie chcą utrudniać pracy załodze samolotu. 

O tym, że stewardesy robią wszystko, aby umilić lot pasażerom, nikogo nie trzeba przekonywać. Zawsze opanowane, uśmiechnięte są na niemal każde skinienie klienta linii lotniczych. I choć nie od dziś wiadomo, że starają się spełnić każdą jego zachciankę, okazuje się, że niektóre życzenia sprawiają im trudności. 

Konkretnie, chodzi o napoje gazowane, które często zamawiają pasażerowie na pokładzie samolotu. Jak podaje portal Onet.pl, są stewardesy, które gdy tylko usłyszą, że muszą podać wspomniany napój, zaczynają się denerwować. Powód? Napoje te nalewa się zdecydowanie dłużej, niż chociażby zwykłą wodę. Największe trudności sprawia dietetyczna Cola. 

Ciśnienie w kabinie jest niższe niż na powierzchni ziemi. Dlatego właśnie niektórzy pasażerowie, nawet jeśli wypiją niewielką ilość alkoholu, mogą poczuć się, jakby spożyli dwa razy więcej. Ciśnienie ma także wpływ na napoje gazowane. Podczas nalewania bardzo się pienią, a najbardziej spośród nich dietetyczna Cola. Żeby ją nalać, trzeba usiąść i odczekać, aż piana, która powstała w kubku opadnie i wtedy kontynuować nalewanie. Jeśli trzy osoby poproszą o dietetyczną Colę, zaczynam nalewać, w tym czasie innym pasażerom zdążę podać trzy inne napoje i dalej mogę kontynuować serwowanie pierwszego zamówienia - powiedziała jedna ze stewardes, a jej wypowiedź przytacza Onet.pl. 

giphy-downsized (42)

Problematyczna Cola

Okazuje się, że wszystkiemu winien jest cukier, a właściwie zastąpienie go innymi, syntetycznymi substancjami słodzącymi. Jak podaje polskieradio.pl, dietetyczne napoje gazowane tworzą pęcherzyki o małej powierzchni i dzięki temu bąbelki mają czas, aby wyprodukować się w naprawdę imponującej liczbie.

Gdy więc kolejny raz w samolocie pomyślisz o tym, aby zamówić dietetyczną Colę, lepiej zastanów się dwa razy ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów