W Tatrach policzono... kozice! Nie uwierzycie, ile ich jest!

Zbliżenie na piękną kozicę w Tatrach
Fotografia: Shutterstock

Ile kozic jest w Tatrach? Ta zagadka została rozwiązana! Przyrodnicy policzyli zwierzęta.

Kozica to piękne zwierzę. Ten ssak jest jednak rzadko widywany na co dzień. Wszystko dlatego, że zamieszkuje przede wszystkim tereny wysokich gór. W Polsce spotkać go możemy, wybierając się w Tatry. To właśnie tam hasają kozice, których w tym roku jest zdecydowanie więcej! Jak donosi Onet, przyrodnicy z polskiego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego policzyli zwierzęta. Dzięki nim teraz możemy już dowiedzieć się, ile tak naprawdę kozic jest w Tatrach!

Zobacz także: Turyści znów mogą spacerować po Tatrach, ale muszą uważać! Szlaki opanowały dzikie zwierzęta

Tatry 2020: ile kozic jest w górach? Przyrodnicy je policzyli!

Akcja liczenia kozic miała miejsce 10 lipca przy bardzo dobrej widoczności. Tatrzańscy przyrodnicy ogłosili wspaniałe wiadomości.

Okazuje się, że w Tatrach żyją 972 kozice! Co ciekawe, mamy aż 22 kozice więcej niż w minionym roku. 

Tym razem nie padły rekordy liczebności kozic, ale jesteśmy zadowoleni z wyniku, ponieważ odnotowaliśmy, że blisko szesnaście procent z populacji to tegoroczne młode kozice. Oznacza to najwyższy wzrost młodej populacji w ciągu ostatnich czterech lat - wypowiedź słowackiego zoologa TANAP, Józefa Hyblera, cytuje Onet.

Większość kozic występuje po słowackiej stronie Tatr. W Polsce doliczono się 329 zwierząt, ale aż 62 kozice to młode, urodzone wiosną tego roku. Kolejna akcja liczenia kozic odbędzie się jesienią.

Zobacz także: "Polskie Kilimandżaro" przyciąga rocznie tysiące turystów. Zobacz, gdzie je znaleźć! 

W Polsce nie brakuje pięknych miejsc, które co roku przyciągają tysiące turystów. Niektóre jednak są tak kolorowe, że aż proszą się o zrobienie im zdjęcia. Oto 5 najbardziej kolorowych miejsc w Polsce! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów