To najbardziej znany "zaczarowany ogród" na świecie. W czasie izolacji wygląda niesamowicie!

Paulina Ermel 30.04.2020
Ogród Keukenhof
Fotografia: Shutterstock

Zobaczcie, jak w czasie izolacji wygląda bajkowy holenderski ogród Keukenhof, które rocznie odwiedzają setki tysięcy turystów. Aż trudno uwierzyć, że to miejsce istnieje, a nie zostało namalowane!

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie - coraz więcej ludzi jest zakażonych tym śmiercionośnym patogenem i niestety wiele z nich umiera. Jednak pandemia ma też swoje dobre strony - zmalało zanieczyszczenie powietrza w wielkich miastach, co ma niebagatelny wpływ także dla całej planety.

Z kolei zwierzęta poczuły się pewnie i niezagrożone obecnością człowieka zaczęły w różnych miejscach globu żyć po swojemu. Tak samo dzieje się z roślinnością, która bez ingerencji człowieka pięknie wyrasta. Chcecie potwierdzenia tych słów? Spójrzcie na zdjęcia najpopularniejszego "zaczarowanego ogrodu" na świecie!

Tak wygląda najsłynniejszy zaczarowany ogród na świecie

Keukenhof to najsłynniejszy "zaczarowany ogród" na świecie. Skąd taki tytuł? Kiedy tylko zakwitną tutejsze rośliny wygląda on jak z bajki, jak namalowany. Ogród ten znajduje się w Holandii i rocznie odwiedzają go setki tysięcy turystów z całego świata.

Ze względu na pandemię koronawirusa ogród został zamknięty i obecnie nie można go odwiedzać. Jak wygląda w momencie, kiedy "rządzą" w nim rośliny, a nie ma śladu człowieka?

Otóż okazuje się, że przepięknie zakwitł i mieni się całą feerią barw, o której nawet nie śniliśmy. Jego piękno w czasie izolacji uchwycił znany fotograf Albert Dros, który specjalizuje się w robieniu zdjęć krajobrazom. Artysta uzyskał od władz ogrodu Keukenhof zgodę na to, aby sfotografować park w czasie izolacji.

Zobaczcie, co uchwycił na zdjęciach.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów