Tak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy mieszkali w innym kraju

Redakcja 24.02.2017
Globus
Fotografia: Pixabay

Dzięki porównywarce dowiemy się, gdzie żyje się najlepiej. 

Ci, którzy kiedykolwiek zastanawiali się, jak wyglądałoby ich życie, gdyby urodzili się w innym kraju, nie muszą więcej zaprzątać sobie tym głowy. Wystarczy, że to sprawdzą. 

Za pośrednictwem strony internetowej Ifitweremyhome.com możemy dowiedzieć się, jak wyglądałoby nasze życie np. w Australii, Etiopii, czy chociażby Urugwaju. To świetna "porównywarka" krajów z całego świata. Wystarczy wskazać, które państwa chcemy ze sobą zestawić, a potem wystarczy zagłębić się w przyjemnej lekturze.

Dowiemy się z niej, ile pieniędzy wydamy na opiekę zdrowotną, ile zarobimy, o ile lat dłużej, bądź krócej, będziemy żyć. Na podstawie uzyskanych danych możemy śmiało ocenić, czy kraj do którego chcielibyśmy emigrować faktycznie będzie naszym rajem na ziemi. 

Może Francja? 

Jeśli podziwiamy francuski szyk i uwielbiamy Paryż jesienią, być może Francja to kraj, do którego powinniśmy się udać. Jeśli jednak to Francja byłaby naszym domem, wydalibyśmy 5 razy więcej na służbę zdrowia niż w Polsce. Ponadto, bylibyśmy cztery razy bardziej narażeni na zarażenie się HIV. Co więcej, szansa, że zostaniemy zamordowani wzrosłaby aż o 50 procent.

Ale, spokojnie. Są też i dobre wiadomości. Francuzi doświadczają o 10 procent mniej podziałów klasowych, mają o 28 procent więcej wolnego czasu, zarabiają o 69 procent więcej pieniędzy i żyją dłużej szacunkowo o 5 lat. 

Polska kontra Francja
Fotografia: www.ifitweremyhome.com

Polska kontra Francja 

American dream

Ci natomiast, którzy chcieliby zasmakować w amerykańskim stylu życia, powinni przede wszystkim zadbać o zdrowie. Służba zdrowia w USA jest wyjątkowo droga. W porównaniu z Polską, w Stanach Zjednoczonych na opiekę zdrowotną wydamy aż 10 razy więcej. Mamy też trzy razy większe szanse, że trafimy do więzienia. 

Dobra wiadomość jest taka, że będziemy żyć średnio 2 lata dłużej, będziemy mieli więcej wolnego czasu i zarobimy o wiele więcej pieniędzy. Ze znalezieniem pracy też nie powinno być problemu. Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych jest o 29 procent mniejsze niż w Polsce. 

Życie w Stanach Zjednoczonych ma swoje plusy i minusy
Fotografia: www.ifitweremyhome.com

Życie w Stanach Zjednoczonych ma swoje plusy i minusy

Afryka dzika

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej jeśli chodzi o kraje afrykańskie. Tu zdecydowanie przeważa kolor czerwony, który jasno mówi, że życie w Polsce to świetny wybór. Przykładowo, w Ugandzie żyje się aż o 22 lata krócej. Mieszkańcy Ugandy zarabiają aż o 92 procent mniej niż Polacy. Co więcej, szansa, że zostaniemy pozbawieni życia jest o 13 razy większa. 

Jest jednak i dobra wiadomość. W Ugandzie szansa, że trafimy do więzienia jest 45 procent mniejsza. Również na służbie zdrowia znacznie oszczędzimy. Na opiekę zdrowotną wydamy aż o 94 procent mniej, choć ta informacja nie jest zbyt pocieszająca. Opieka zdrowotna w krajach afrykańskich pozostawia wiele do życzenia. 

Podobnie sytuacja wygląda w takich afrykańskich krajach jak Angola, Etiopia, Gwinea, czy chociażby Ghana. 

Na tle Polski kraje afrykańskie wypadają naprawdę słabo
Fotografia: www.ifitweremyhome.com

Na tle Polski kraje afrykańskie wypadają naprawdę słabo 

Na tle Polski niemal doskonale wypadają takie kraje jak Wielka Brytania, Australia, Dania, Finlandia, Niemcy, czy chociażby Islandia. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na emigrację, warto sprawdzić również inne źródła, które potwierdzą zgromadzone przez porównywarkę dane. 

Australia
Fotografia: www.ifitweremyhome.com

Australia 

Dania
Fotografia: www.ifitweremyhome.com

Dania 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów