Ta budowla została wpisana do „Księgi rekordów Guinnessa”. Zbudowali ją Polacy!

Julita Buczek 18.03.2019
wiadukt wykonany przez Polaków
Fotografia: Facebook ViaCon Polska

Wiadukt zaprojektowany przez Polaków stoi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i właśnie trafił na listę rekordów Guinnessa.

6 marca 2019 roku w Dubaju otwarto największy na świecie wiadukt zbudowany z blachy falistej. Obiekt został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Za jego projekt i wykonanie odpowiedzialni są Polacy.

Zobacz także: Te domki były hitem w PRL-u. Teraz wyglądają jeszcze lepiej!

Polski projekt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Budowla powstała na odcinku dubajskiej drogi S4. Obiekt ma rekordowe dla tego typu konstrukcji rozmiary, rozpiętość jednego przęsła wynosi aż 32,66 m. Pod wiaduktem poprowadzono dwie jezdnie drogowe z trzema pasami ruchu oraz tory kolejowe. Konstrukcja została wzniesiona przez polskich inżynierów z firmy ViaCon. Wszystkie elementy wiaduktu UltraCor wyprodukowano w firmie ViaCon w Rydzynie niedaleko Leszna – poinformowała o sukcesie jednego ze swoich członków Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa.

Na stronie projektantów możemy przeczytać obszerny wpis na temat rekordu oraz wiaduktu!

Jest nam niezmiernie milo poinformować o pobiciu Rekordu Guinnessa. Wczoraj, Minister Rozwoju Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dr Abdullah Belhaif AlNuaimi, dokonał oficjalnego otwarcia największego wiaduktu drogowego z blach falistych na świecie. Wiadukt został zaprojektowany przez polskich inżynierów z ViaCon, a wszystkie elementy konstrukcji UltraCor wyprodukowano w firmie ViaCon w Rydzynie k. Leszna. W 2019 roku projekt został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa konstrukcja z blach falistych na świecie. Do tego spektakularnego sukcesu przyczyniło się wiele osób: Onur Basar (ViaCon Turcja), Piotr Chojnacki i Adam Czerepak (ViaCon w Polsce), Aida Balaš (ViaCon ZEA), polski zespół projektowy ViaCon: Wojciech Samolewski, Maciej Nowak, Piotr Tomala, zespół produkcyjny ViaCon pod przewodnictwem Marcina Kalety, Tomasza Poprawskiego, Piotra Suchorskiego, a także nieocenione działy naszej firmy: Eksportowy i Logistyczny. Jesteśmy dumni z bycia częścią tak wspaniałej drużyny!

Uroczyste otwarcie wiaduktu odbyło się 6 marca, a w wydarzeniu uczestniczył m.in. minister rozwoju infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dr Abdullah Belhaif AlNuaimi.

Zobacz także: To najpiękniejszy hotel w Polsce. Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Poznaj wnętrzarskie trendy na 2019 rok. Będziesz pod wrażeniem!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów