Sycylia zapłaci turystom, którzy do niej przyjadą! Do rozdania jest aż 50 mln euro

Zuzanna Morska 27.04.2020
Sycylia
Fotografia: Shutterstock

Władze pięknej wyspy chcą współfinansować wakacje osób, które zdecydują się ją odwiedzić mimo pandemii koronawirusa. Wszystko po to, aby "rozpędzić" gospodarkę.

Koronawirus nie odpuszcza - liczba zarażonych na całym świecie rośnie i niestety zwiększa się także liczba zgonów. Na szczęście wygląda na to, że wiele państw ma już szczyt zachorowań za sobą i powoli ich władze mogą myśleć o łagodzeniu obostrzeń wprowadzonych na czas epidemii.

Przygotowują się do tego m.in. Włochy, które jeszcze do niedawna stanowiły epicentrum koronawirusa w Europie. Teraz mówi się o tym, że już po 4 maja powoli kraj będzie wracał do normalności. Teraz z kolei zacznie się walka o odbudowanie nadwyrężonej gospodarki. Na nietypowy pomysł wpadły władze Sycylii. Zamierzają bowiem współfinansować turystom wakacje, byle tylko odwiedzili Sycylię.

Sycylia zapłaci turystom, którzy do niej przyjadą

Szacuje się, że Sycylia z powodu braku turystów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zanotowała straty w wysokości 1 mld euro! I właśnie dlatego władze tej malowniczej włoskiej wyspy wpadły na pomysł ciekawego projektu. Zamierzają bowiem dofinansować każdego, kto odwiedzi ten region w niedalekiej przyszłości.

Jak donosi "The Times", władze zamierzają oddać turystom nawet połowę ceny biletów lotniczych na Sycylię i deklarują, że zapłacą chętnym także za co trzeci nocleg. Ponadto zamierzają sfinansować wejścia do znajdujących się tutaj muzeów.

Do rozdania jest nawet 50 mln euro. Skusicie się w związku z tym na wakacje na Sycylii?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów