Leży na 44 wyspach, ma szeroką plażę, a Bałtyk jest tu wyjątkowo ciepły. To polskie miasto będzie hitem wakacji 2020!

Paulina Ermel 18.05.2020
Świnoujście
Fotografia: Shutterstock

Wybieracie się tutaj? A może już byliście? Koniecznie sprawdźcie, dlaczego jeszcze warto odwiedzić tę nadmorską perełkę.

Pandemia koronawirusa na świecie nie tylko pozamykała nas na całe miesiące w domu, ale też stanęła nam na drodze do wymarzonych zagranicznych wyjazdów. Linie lotnicze powoli szykują się do powrotu do normalności, a granice wielu państw wciąż są pozamykane, aby koronawirus się nie rozprzestrzeniał.

Dlatego właśnie w tym roku rekomendowane są wakacje w obrębie własnego kraju. Zastanawiacie się, gdzie moglibyście wyjechać na urlop w Polsce? Opcji jest bardzo dużo, ale to miasto, o którym przeczytacie poniżej, oferuje niesamowite widoki i atrakcje.

Świnoujście - to polskie miasto będzie hitem wakacji 2020

W tym roku absolutnym hitem wakacji będzie malownicze miasto na północnym zachodzie Polski. Mowa oczywiście o Świnoujściu! Położona na 44 wyspach miejscowość zachwyca przede wszystkim szeroką i długą plażą pełną drobniutkiego i białego piasku. Na tym jednak nie koniec atrakcji dla fanów bajkowych widoków.

Turyści z pewnością ucieszą się na myśl o zobaczeniu na własne oczy pięknego ujścia Świny czy Zalewu Szczecińskiego. W dodatku woda w Bałtyku w tym regionie jest wyjątkowo ciepła i już nie raz była uznawana za tą o najwyższej jakości!

Fani luksusowych hoteli na pewno wybiorą idealny nocleg dla siebie - w końcu tutejsza baza noclegów z roku na rok ciągle się powiększa. Osoby, które poszukują miejsca, w którym mogłyby też zażyć leczniczych kąpieli, także mogą się tutaj udać. Świnoujście słynie bowiem z wielości różnego rodzaju sanatoriów specjalizujących się w leczeniu różnych przypadłości.

To popularne miasto nad Bałtykiem to nie tylko mekka windsurferów i kitesurferów, ale też miłośników rejsów po szerokich wodach. Turystom szczególnie polecana jest wyprawa na piękną wyspę Bornholm.

I jak? Skusicie się na wypoczynek w Świnoujściu?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów