Jeden z najsłynniejszych zabytków Rzymu odsłonięty dla zwiedzających. Pierwszy raz od 300 lat!

Magdalena Barszczak 05.04.2019
Rzym
Fotografia: Shutterstock

Jeśli chcecie go zobaczyć w oryginalnej wersji, musicie się spieszyć!

Święte Schody w Rzymie zostaną udostępnione zwiedzającym w oryginalnej wersji. Stanie się to po raz pierwszy od 300 lat. To właśnie po Scala Santa Jezus był prowadzony na sąd przed Poncjuszem Piłatem.

Święte Schody w Rzymie udostępnione turystom w oryginalnej odsłonie

Scala Santa to jeden żelaznych punktów na liście miejsc do odwiedzenia w Rzymie. Święte Schody mieszczą się naprzeciwko Bazyliki Św. Jana na Lateranie i liczą 28 stopni. Zostały przywiezione z Jerozolimy do Rzymu w IV wieku. Każdego roku, według tradycji, miliony chrześcijan wspina się po nich na kolanach w ramach pokuty.

Jak donosi "The Times", 11 kwietnia - po raz pierwszy od 300 lat - turyści będą mogli zobaczyć je na żywo bez drewnianej obudowy. Została ona nałożona w 1723 roku na prośbę papieża Innocentego XIII, aby chronić je przed postępującym wytarciem. W takiej odsłonie będą dostępne dla zwiedzających przez 60 dni.

Na razie trwają prace konserwacyjne. Podczas robót spod drewnianej konstrukcji wyciągnięto wiele karteczek z modlitwami wiernych. Prawdopodobnie po około 2 miesiącach schody zostaną przykryte nową konstrukcją ochronną, więc jeśli chcecie zobaczyć je w oryginale, musicie się spieszyć!

Zobacz także: Możesz być pierwszym turystą, który to zobaczy. Słynna atrakcja już niebawem dostępna

Święte Schody w Rzymie
Fotografia: Shutterstock.com
Święte Schody w Rzymie
Fotografia: Shutterstock.com

Najczęściej są ogromne, otoczone bajkową, zieloną scenerią, a w dodatku przyciągają tajemniczymi historiami i legendami. Poznajcie 9 najpiękniejszych zamków na świecie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów