Stewardessa zdradziła, jaka jest najlepsza pora na podróż. "Nie mówimy tego pasażerom"

Katarzyna Leszczyńska 11.12.2017
Kiedy latać, żeby uniknąć turbulencji?
Fotografia: pexels.com

Jakie miejsce wybrać, żeby nie odczuwać turbulencji?

Wielu ludzi boi się latać samolotem. Choć statystycznie jest to najbezpieczniejszy środek transportu, katastrofy przeżywa mało kto. Być może z tym też jest związany nasz strach. Jedni bardziej boją się lotu, inni mniej, gdy dochodzi jednak do turbulencji, każdy może poczuć nutę adrenaliny. Okazuje się, że w zależności od pory dnia, samolot może być bardziej lub mniej narażony na wstrząsy.

Anya Mary jest doświadczoną stewardessą. W rozmowie z „Daily Express” zdradziła szczegóły, o których rzadko kiedy mówi pasażerom, a które mogą być niezwykle przydatne dla osób, które są bardzo wyczulone na turbulencje w samolocie. Okazuje się, że najlepiej podróżować w godzinach porannych. Wszystko dlatego, że podmuchy powietrza wówczas są o wiele łagodniejsze.

Po południu ich gwałtowność wzrasta, bardziej prawdopodobne są też burze, a co za tym idzie, jest większe ryzyko turbulencji – twierdzi stewardessa.

Okazuje się, że poranne podróżowanie samolotem ma też inne plusy. Amerykańskie Biuro Transportu wykazało, że poranne loty są znacznie rzadziej opóźnione. Największe natężenie spóźnień samolotów przypada na godzinę 18.

Żeby uniknąć turbulencji, najlepiej latać rano

Jakie miejsce wybrać, żeby nie odczuwać turbulencji?

W samolocie trudno o coś takiego jak „bezpieczny fotel”, choć istnieją takie miejsca, które są znacznie bezpieczniejsze od pozostałych. Okazuje się, że w zależności od tego, w jakim miejscu usiądziemy, możemy bardziej lub mniej odczuwać turbulencje. Jeżeli zatem boimy się wstrząsów i nie możemy pozwolić sobie na wczesną godzinę podróży, warto usiąść blisko skrzydła lub w jego pobliżu. Siedzenie na środku pozwala zachować największą równowagę.

Niektórzy bardzo boją się turbulencji
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów