Możesz być pierwszym turystą, który to zobaczy. Słynna atrakcja już niebawem dostępna!

Paulina Ermel 21.02.2019
Rzym
Fotografia: Shutterstock

Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji zwiedzić Rzymu, teraz macie ku temu doskonały pretekst. Jedna z najsłynniejszych atrakcji Wiecznego Miasta zostanie udostępniona turystom!

Lista miejsc, które warto odwiedzić w Rzymie, nie ma końca. Koloseum, Fontanna di Trevi, Watykan czy Schody Hiszpańskie to tylko nieliczne z nich. I choć większość z was pewnie już w Rzymie była, teraz znalazł się kolejny powód, aby tam wrócić!

Już niedługo będzie można oglądać jedną z największych atrakcji turystycznych Rzymu z bliska! 

Miejsce śmierci Juliusz Cezara udostępnione turystom

Już niedługo będzie można oglądać miejsce, w którym zamordowano Juliusza Cezara! Mowa o antycznym skwerze, na którym znajdują się ruiny wielu świątyń i instytucji publicznych. Usytuowany jest on w centrum Rzymu, przy placu Largo di Torre Argentina. 

I choć takich miejsc w Rzymie nie brakuje, to ma wyjątkową historię. To właśnie tutaj - w portyku Teatru Pompejusza - 15 marca 44 roku p.n.e. miał miejsce zamach na Juliusza Cezara.

Do tej pory miejsce można było oglądać z daleka, z poziomu jednej z ruchliwych ulic. Teraz burmistrz Rzymu zapowiedział, że już w 2021 roku zabytek zostanie udostępniony turystom. Do tego czasu bowiem zakończy się jego renowacja i przystosowywanie miejsca dla turystów.

Wybierzecie się?

shutterstock_1289413588
Fotografia: Shutterstock

Najczęściej są ogromne, otoczone bajkową, zieloną scenerią, a w dodatku przyciągają tajemniczymi historiami i legendami. Poznajcie 9 najpiękniejszych zamków na świecie!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów