Sfotografował białego renifera. To zdjęcie robi furorę w sieci!

Magdalena Barszczak 04.12.2018
renifer
Fotografia: Shutterstock

Rzadki okaz wygląda jak postać z bajki. 

Takie rzeczy tylko w Norwegii! Fotograf Mads Nordsveen sfotografował zwierzę jak z bajki. Na rzadki okaz natknął się podczas wycieczki ze znajomymi.

Niezwykłe zdjęcie białego renifera

Mads Nordsveen to fotograf podróżniczy. Na jego zjawiskowych zdjęciach na Instagramie można podziwiać głównie krajobrazy i zwierzęta. Pewnego dnia artysta upolował kolejne zdjęcie do swojej kolekcji. "Ustrzelił" białego renifera.

Zwierzę przechadzało się w lasach północnej Norwegii. Wcale nie było przestraszone i chętnie zapozowało Nordsveenovi z bliska. Renifer był tak biały, że jego futra prawie nie można było odróżnić od pokrywy śnieżnej.

Podszedł do mnie bardzo blisko i patrzyliśmy sobie prosto w oczy. Był ciekawski i bardzo zabawny. Jak mały odkrywca. Po kilku minutach na horyzoncie pojawiła się jego matka. Chwilę jeszcze się przechadzał i dołączył do niej. To był magiczny i bajkowy moment - fotograf opowiadał o swoim doświadczeniu dziennikowi "Daily Mail".

Białe renifery to rzadkie zjawisko. Niezwykła barwa to zasługa genetycznej mutacji, która powoduje, że ich futro pozbawione jest pigmentu. Według norweskich przesądów ten, kto spotka białego renifera na swojej drodze, będzie miał dużo szczęścia.

Zobacz także: Wioska św. Mikołaja w Laponii walczy z upałami

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Bajkowa sceneria. Na tej wyspie budują domki dla wróżek. To trzeba zobaczyć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów