Rzuciła etat i kupiła bilet do Indii. Zdradziła 4 wskazówki, jak podróżować samotnie

Magdalena Barszczak 27.03.2018
Aubrey Daquinag rzuciła pracę i zaczęła podróżować
Fotografia: Instagram.com/theloveassembly

Pięć lat temu zrezygnowała z pracy, teraz zarabia przy okazji.

Kto z nas nie marzył o zarabianiu na podróżach? Uwielbiamy zwiedzać świat, ale niewielu z nas udało się połączyć wojaże z pracą. Taką szczęściarą jest pochodząca z Melbourne Aubrey Daquinag, autorka bloga The Love Assembly. 29-latka, która od lat samotnie jeździ po świecie, opowiedziała o swoim sposobie na życie.

Zobacz także: Które miejsce w samolocie jest najbezpieczniejsze? A gdzie najlepiej usiąść w pociągu? Statystyki nie zostawiają wątpliwości

Australijka to prawdziwa „cyfrowa nomadka”, która właśnie wydaje książkę z poradami dotyczącymi podróżowania Wander Love - Lessons, Tips and Inspiration from a Solo Traveller (w wolnym tłum. Z miłości do wędrówki - Lekcje, porady i inspiracje dla podróżujących samotnie). A jak zaczęła się jej przygoda życia?

Aubrey rzuciła pełnoetatową pracę pięć lat temu. Dotarło do niej wtedy, że chce podążać za marzeniami, ale nie wiedziała, jak się do tego zabrać. Kupiła bilet do Indii i już więcej nie obejrzała się za siebie. W tym samym czasie Australijka, której pasją jest również fotografia, uruchomiła bloga i zaczęła pokazywać zdjęcia ze swoich podróży.

Odkąd zdecydowałam się na ten krok w nieznane, przestałam żyć tylko w weekendy. Teraz często nie wiem, jaki jest dzień tygodnia – opowiadała portalowi dailymail.co.uk.

Od tamtej pory ciągle jest w drodze, a czas upływa jej na poznawaniu tajemnic Europy, Meksyku, Indii czy Kolumbii. 29-latka podróżuje sama. Jak przyznaje, jest dosyć otwartą osobą i nigdy nie stanowiło to dla niej problemu, ale miała też dużo szczęścia, że nie spotkało jej nic złego.

Zobacz także: Majówka to czas spędzony również w podróży. Aby minęła jak najprzyjemniej, warto skorzystać z tych porad

Poradami na temat eksplorowania globu 29-latka chętnie dzieli się w sieci. Jakie ma wskazówki dla osób, które samotnie wybiorą się w podróż? Aby była ona bezpieczna i abyśmy czuli komfort psychiczny, warto często informować bliskich o miejscach, w których akurat się znajdujemy. Poza tym Australijka poleca pobieranie map Google w wersji offline – ta funkcja nie raz uratowała jej życie. Jej zdaniem, wybierając zakwaterowanie, warto postawić na hostele lub pensjonaty typu Bed & Breakfast, a zrezygnować z hoteli. Dzięki temu można poznać nowych ludzi. W tym celu można też zapisać się na różne wycieczki.

Ucz się języka, smakuj jedzenie, szanuj kulturę, kontaktuj się z mieszkańcami i ciesz się każdą chwilą – podsumowuje Aubrey.

Daquinag, zdradziła też, które miejsca do tej pory zrobiły na niej największe wrażenie. To Tulum w Meksyku, Marrakesz, Filipiny oraz Londyn.

Tak wygląda teraz życie 29-letniej Australijki:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów