Bardzo rzadkie zdjęcie Krakowa na tle Tatr. Wszystko przez koronawirusa i brak smogu

Paulina Ermel 17.03.2020
Kraków
Fotografia: Shutterstock

Krakowski fotograf Jan Ulicki dokonał niemal niemożliwego. Wykonał zdjęcie Krakowa na tle majestatycznych Tatr. Ta fotka to najlepsze, co dziś zobaczycie!

Koronawirus, który pustoszy świat od kilku miesięcy, sprawił, że obywatele wielu państw ograniczyli wychodzenie z domu. Duża część ludzi pracuje zdalnie, ogranicza kontakty międzyludzkie, a na zewnątrz wychodzi tylko w celu zrobienia zakupów żywnościowych lub do apteki.

Wygląda na to, że ta sytuacja ma też swoje plusy, co uchwycił na zdjęciach krakowski fotograf Jan Ulicki. Artyście udało się zrobić rewelacyjne zdjęcie Krakowa na tle Tatr. Jest to bardzo rzadki widok, gdyż zwykle miasto osnute jest gęstą chmurą smogu. Tym razem jednak było inaczej!

Rzadkie zdjęcie Krakowa na tle Tatr

Jan Ulicki specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć Krakowa. Na takie ujęcie czekał jednak długo. Wszystko dlatego, że zwykle nad Krakowem unosi się gęsta mgła, która uniemożliwia dojrzenie gór z tego pięknego polskiego miasta.

Z racji izolacji, której dobrowolnie poddają się obywatele Polski w związku z krążącym niebezpiecznym koronawirusem, powietrze stało się dużo czystsze. Mniej osób jeździ do pracy samochodami, na ulicach nie ma korków, a na chodnikach tłumów. A w Krakowie powietrze w końcu sprzyja spacerom. I oczywiście takim zdjęciom!

Janowi Ulickiemu udało się uchwycić widok gór w tle Krakowa. Swoją pracę zamieścił na Instagramie i doczekał się wielu pozytywnych reakcji.

Zresztą sami zobaczcie!

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów