Już niedługo polecimy na zagraniczne wakacje? Kolejna linia wznawia loty!

Paulina Ermel 20.05.2020
Samolot
Fotografia: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Już od 1 lipca będziemy mogli podróżować samolotami linii Ryanair. Podróż jednak z niczym nie będzie przypominała tej sprzed pandemii.

Wygląda na to, że kolejna linia lotnicza zaczyna powrót do normalności. Ostatnio pisaliśmy o tym, że LOT-em polecimy już 1 czerwca, ale na razie na trasach krajowych. Z kolei już 1 lipca swoje połączenia wznawia Ryanair.

Irlandzki przewoźnik, który słynie przede wszystkim z atrakcyjnych cen biletów i bogatej siatki połączeń zastrzega jednak, że powróci do pracy, jeśli państwa unijne zniosą poszczególne restrykcje.

Ryanair wznawia loty. Gdzie polecimy

Na tę wiadomość z pewnością czekali fani podróżowania po świecie - a już na pewno po Europie. Ryanair wznawia 40 proc. swoich połączeń. Latać będzie można już od 1 lipca. Wszystko jednak zależy od tego, czy kraje unijne otworzą granice do tego czasu.

Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie - czytamy w komunikacie wydanym przez linię lotniczą.

Żeby jednak loty mogły się normalnie odbywać, kraje między którymi lata Ryanair muszą zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa na lotniskach, a w dodatku powinny znieść niektóre restrykcje.

Przedstawiciele Ryanair zastrzegają też, że podróże nie będą wyglądały tak jak do tej pory. Pasażer bowiem będzie musiał trzymać się nowych restrykcji:

  • przed lotem i na lotnisku będzie potrzeba wykonania pomiaru temperatury
  • odprawa będzie odbywała się online, a karta pokładowa znajdzie się wyłącznie w naszym telefonie
  • obowiązek zakrywania nosa i ust będzie obowiązywał na lotnisku i w trakcie całej podróży - dotyczy to zarówno pasażerów, jak i załogi
  • na pokładzie samolotu będzie można kupić tylko paczkowane jedzenie i napoje
  • na pokładzie będzie można płacić wyłącznie kartą
  • nie będzie można ustawić się w kolejce do toalety - skorzystanie z niej będzie się wiązało z poinformowaniem o tym załogi
  • pasażerowie będą musieli wypełniać ankiety, w których zaznaczą adres pobytu i czas jego trwania

Co sądzicie o tych zasadach bezpieczeństwa?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów