Rozstał się z dziewczyną i wyruszył furgonetką policyjną w podróż po USA

Redakcja 07.03.2017
Adam Nawrot
Fotografia: www.instagram.com/radam_gnawrot/

Mężczyzna twierdzi, że 2016 rok był najszczęśliwszym w jego życiu. 

Adam Nawrot po zakończeniu 5-letniego związku spakował plecak i wyruszył w podróż życia. Jego środkiem transportu była stara furgonetka, która niegdyś należała do nowojorskiej policji. 

Adam Nawrot to Amerykanin polskiego pochodzenia, fotograf i podróżnik. Gdy rozstał się z dziewczyną kupił starego vana, który po miesiącu przygotowywania był gotowy do drogi. Mężczyzna nie ukrywa, że to zakończenie związku miało wpływ na jego decyzję o przemierzaniu Stanów Zjednoczonych. 

Poczułem wtedy, że się starzeję. Kiedy zerwaliśmy, furgonetka stała się czymś, co pozwoliło mi odżyć na nowo. Narzędziem, dzięki któremu znów mogłem poczuć się na tyle lat, ile mam - powiedział Adam Nawrot w rozmowie z Turystyka.wp.pl.

Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że mężczyzna wychowany został w rodzinie, w której podróże odgrywały ważną rolę. To wszystko sprawiło, że fotograf rozpoczął trwającą rok podróż, podczas której doświadczył wielu niesamowitych rzeczy. Czasem podróżował sam, a czasem dołączali do niego ludzie, których spotkał na swojej drodze. 

Życie w furgonetce było czymś, co już dawno chciałem zrobić. Przejechałem Stany sześć razy, zanim kupiłem pojazd, więc myślę, że z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jestem zakochany w krajobrazie Ameryki i podróżach samochodowych - powiedział Adam Nawrot w rozmowie z Turystyka.wp.pl. 

Podróż po USA pełna wspomnień 

Swoją 17-letnią furgonetkę wyposażył w łóżko, biurko i liczne schowki. Znalazło się również miejsce na dwa monitory i komputer, który służył mu przede wszystkim do fachowej obróbki zdjęć, którymi później dzielił się na Instagramie i na własnej stronie internetowej. I choć w vanie nie ma ani klimatyzacji ani ubikacji, dla mężczyzny nie był to wystarczający powód, aby zrezygnować z odkrywania Ameryki. Tym bardziej, że Stany Zjednoczone to idealne miejsce do długich wycieczek. 

W Ameryce możesz jechać 600 mil w jednym kierunku i nie musisz wymieniać waluty albo mówić w innym języku. Infrastruktura drogowa też jest dość dobra, a to zachęca do tego typu podróży - powiedział Adam Nawrot w rozmowie z Independent.co.uk. 

Adam Nawrot w podróży spędził cały 2016 rok. Doświadczył cudownych rzeczy, poznał wspaniałych ludzi i zobaczył wiele zapierających dech w piersi miejsc. Wśród nich rzeki, góry, kaniony, parki narodowe, czy jeziora. Jak twierdzi, był to najlepszy czas w jego życiu. Patrząc na publikowane przez niego fotografie, chyba nikt nie ma wątpliwości, że mówi prawdę. 

Zobacz niesamowite zdjęcia Adama Nawrota 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów