Różowy raj niedaleko Polski. Idealne miejsce na wakacje!

Paulina Ermel 11.02.2019
Różowe jezioro w Torrevieja
Fotografia: Shutterstock

Marzy się wam zobaczyć na żywo magiczne różowe jezioro w Australii? Aby poczuć choć namiastkę takich wrażeń, nie trzeba jechać tak daleko! Wystarczy udać się do... Hiszpanii!

Chyba większość z nas miała okazję zobaczyć zdjęcia różowego jeziora Hillier, które położone jest na australijskiej wyspie Middle. Wy też od razu zapragnęliście tam pojechać, aby zobaczyć je z bliska? Okazuje się, że podobny akwen można znaleźć dużo bliżej Polski!

Wystarczy udać się do słonecznej Hiszpanii! Teraz prócz wycieczki do barcelońskiej katedry Sagrada Familia czy zwiedzania stadionu Realu Madryt w Madrycie, warto odwiedzić jeszcze jedno miejsce. Mowa o miejscowości Torrevieja i różowym jeziorze, które jest tutaj zlokalizowane!

Różowe jezioro w Torrevieja

Torrevieja to niewielka miejscowość położona nad Morzem Śródziemnym. Od popularnego kurortu Alicante dzieli ją zaledwie 50 km. I to właśnie tutaj znajduje się bajkowe różowe jezioro. La Salina de Torrevieja to niezwykły akwen wodny, którego woda zabarwiona jest na różowo. Swoją barwę zawdzięcza słonej wodzie i rosnącym tutaj algom.

Dlaczego dowiadujemy się o nim dopiero teraz? Gdyż miejsce to nie zawsze było dostępne dla turystów. Teraz spokojnie można z niego korzystać i robić tutaj jedne z najbardziej instagramowych zdjęć. Tylko spójrzcie na tę scenerię!

Planując kolejną wycieczkę do Hiszpanii, koniecznie pamiętajcie o tym malowniczym zakątku!

Niektóre "zrobione" są ze szkła, a inne z czegoś, co przypomina popcorn. Oto 10 najdziwniejszych plaż na świecie. Wiedzieliście, że istnieją?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów