Replika Titanica już niedługo wypłynie na szerokie wody. Ceny biletów powalają!

Anna Respondek 23.10.2018
Titanic statek
Fotografia: Everett Collection/East News

Czy nowa historia Titanica będzie szczęśliwsza?

Prawdziwą historię Titanica, choć nieco podkoloryzowaną, ludzie na całym świecie poznali za sprawą wielokrotnie nagradzanego filmu Jamesa Camerona. To właśnie opowieść o katastrofie statku sprawiła, że Kate Winslet i Leonardo DiCaprio stali się gwiazdami światowego formatu. 

Titanic znów wypłynie na wody

Historia Titanica owiana jest wieloma tajemnicami i niezwykłymi wydarzeniami. Z jej sławy postanowił skorzystać jednak australijski miliarder Clive Palmer, który zapragnął stworzyć replikę statku.   

Titanic ponownie wypłynie na wody w 2022 roku. Pierwsza trasa ma prowadzić od Dubaju do Southampton, zimą przewidziane są również rejsy dookoła świata. Później statek będzie najprawdopodobniej odbywał kursy między Anglią a Stanami Zjednoczonymi. 

Oczywiście jak zapewnia twórca projektu, statek będzie zawierał znacznie lepsze zabezpieczenia, lepszy system ratunkowy i systemy nawigacyjne. Ostateczny koszt budowy wyniesie nawet 500 milionów USD, czyli niecałe 2 miliardy złotych. Replika Titanica ma pomieścić aż 2435 gości i 900 członków obsługi. Statek będzie się składał z 9 pokładów i 840 kabin. 

Zobacz także: Nowy most we Włoszech zapiera dech w piersiach. To spacer tylko dla odważnych!

Bilety na Titanic będą dostępne dla każdego, kogo oczywiście stać na taki wydatek. Za wstęp do pierwszej klasy będzie trzeba zapłacić "jedyne" 180 tysięcy złotych. Opłaty za wstęp do klasy trzeciej wyniosą około 3 tysiące złotych.

Póki co nie ruszyła jeszcze sprzedaż biletów, jednak jak twierdzi Palmer, gwiazdy światowego formatu już starają się załatwić sobie miejsce na statku, aby odbyć nim pierwszy rejs. Za taką "przysługę" oferują nawet milion dolarów. 

Chcielibyście znaleźć się na pokładzie nowego Titanica? ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Rodzice stali się dla niej natchnieniem. Powtórzyła ich zdjęcia sprzed 30 lat:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów