Ratownik TOPR nominowany do nagrody "Wyczyn Roku". Skoczył z najwyższego wodospadu świata!

Paulina Ermel 10.04.2020
Wodospad
Fotografia: Shutterstock

Paweł Jankowski został nominowany do prestiżowej nagrody w 14. edycji konkursu Travelery National Geographic! Wszystko przez to, że odważył się skoczyć z najwyższego wodospadu świata.

Magazyn "National Geographic" już po raz 14 organizuje słynny konkurs Travelery National Geographic, w którym nagradzani są podróżnicy z ciekawymi historiami. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, a historii godnych wyróżnienia przybywa.

W tym roku nominację otrzymał nawet jeden z Polaków! Ratownik TOPR Paweł Jankowski został nominowany przez magazyn "National Geographic" do nagrody "Wyczyn Roku". Wszystko przez to, że skoczył z najwyższego wodospadu świata!

Ratownik TOPR nominowany do nagrody "Wyczyn Roku"

Paweł Jankowski skoczył z najwyższego wodospadu świata - mowa oczywiście o Salto Angel w Wenezueli, który ma 979 metrów wysokości. Ratownik TOPR dokonał tego wyczynu w marcu 2019 roku, ale echa dokonania nie cichną.

Okazuje się bowiem, że za ten skok został nominowany do nagrody "Wyczyn Roku" w konkursie Travelery National Geographic. 

Dla mnie to był skok w nieznane, nie wiedziałem, jaki jest wiatr, nikt nie czekał na mnie na dole, ale także teren do lądowania był naprawdę niewielki. Sam skok był wyzwaniem, ale tak naprawdę cała podróż była ekscytująca - mówił w rozmowie z Onetem, Jankowski.

Warto dodać, że Jankowski ma 20 lat doświadczenia w skakaniu ze spadochronem, a na koncie aż 4 tysiące takich skoków. Jak jednak podkreśla, nominacja w konkursie jest dla niego czymś wyjątkowym, gdyż jest trzecim nominowanym ratownikiem TOPR w tej kategorii.

Jestem trzecim nominowanym ratownikiem TOPR po Krzysztofie Starnawskim - człowieku, który nurkuje w najgłębszych jaskiniach na świecie i po Andrzeju Bargielu, który zjechał z K2 na nartach. Jest to wyróżnienie, które dla sportowca jest bardzo cenne - czytamy na stronie Onet.pl.

Trzymamy kciuki, aby sportowiec otrzymał nagrodę!

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów