Do tych państw lepiej nie podróżować samotnie. Są niebezpieczne!

Paulina Ermel 04.02.2019
Para w podróży
Fotografia: Shutterstock

Nie dość, że turyści nie mogą się tutaj czuć bezpiecznie, to sami mieszkańcy tych państw przyznają, że nie jest u nich najlepiej. O które kraje chodzi? Zobaczcie.

Portal WeGoPlaces przygotował specjalny raport, w którym uwzględnił miejsca na świecie idealnie nadające się na podróżowanie w pojedynkę i te, które są niebezpieczne dla samotnie wyjeżdżających osób. Które kraje znalazły się w tym rankingu? Koniecznie przeczytajcie, jeżeli wybieracie się w samotną podróż!

Planując podróż na egzotyczną Dominikanę, zastanawiasz się wyłącznie nad tym, na której plaży będziesz się wylegiwać i czy nie zabraknie ci kremu z filtrem? A powinieneś/powinnaś pomyśleć także o tym, czy wycieczka w takie miejsce będzie dla ciebie... bezpieczna. Poznajcie 10 krajów, które nie są najlepszym pomysłem dla samotnych podróżników.

10 miejsc, które nie są bezpieczne dla osób podróżujących w pojedynkę

WeGoPlaces oparł swój ranking o dane na temat bezpieczeństwa, które stale gromadzone są przez Gallup Global Law and Order Index. To właśnie tutaj zbierane są opinie turystów na temat tego, czy w danym kraju czują się bezpiecznie. Jesteście ciekawi, kto znalazł się w zestawieniu najmniej bezpiecznych państw świata?

10. Sierra Leone

Zachodnioafrykańskie państwo przyciąga rocznie ok. 100 tysięcy turystów. Przyjeżdżają tutaj skorzystać z białych piaszczystych plaż, nieskazitelnie czystej wody i prawdziwie egzotycznego afrykańskiego klimatu. Jednak Sierra Leone wciąż nawiedza widmo zakończonej 20 lat temu wojny. Kraj uplasował się na 10. miejscu w rankingu WeGoPlaces.

9. Botswana

Turyści chętnie zapuszczają się w rejony jednego z najpiękniejszych safari na świecie. Botswana jednak wciąż zagrożona jest wybuchem wojny domowej. Odradza się zatem przynajmniej chwilowo wyprawy do tego egzotycznego zakątka.

8. Dominikana

To drugie co do wielkości państwo położone na Morzu Karaibskim. I jednocześnie najmniej bezpieczne. To właśnie tutaj ludzie codziennie giną na ulicach, a w dodatku procent osób zarażonych wirusem HIV ciągle wzrasta. Na Dominikanie łatwo dostać broń, a handel narkotykami jest niezwykle rozwinięty. Dlatego właśnie wyspa cieszy się niechlubną opinią.

Zobacz także: Podróże dla odważnych: 9 miejsc tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach!

7. Meksyk

Marzą wam się azteckie piramidy i bajeczne plaże Cancun? Lepiej nie oglądajcie tych miejsc samotnie! Meksyk zajmuje 7. miejsce w rankingu, gdyż to właśnie tutaj doskonale ma się m.in. handel narkotykami.

6. RPA

Tego kraju nikomu przedstawiać nie trzeba. I choć rocznie przyciąga tysiące spragnionych wrażeń turystów, nie jest dla nich zbyt bezpiecznym krajem. To właśnie w Republice Południowej Afryki dziennie ginie kilkadziesiąt osób!

5. Liberia

Jeżeli mielibyście ochotę wybrać się do tego kraju, pamiętajcie o jednym - tu wciąż trwa wojna domowa.

4. Gabon

W rankingu uzyskał aż 55 punktów (im więcej punktów, tym więcej ludzi czuje się w danym kraju bezpiecznie). To właśnie w tym państwie momentami brakuje wody, prądu, a przestępczość daje wszystkim w kość.

3. Sudan Południowy

To afrykańskie państwo może zaoferować turystom mnóstwo pięknych miejsc, ale jednocześnie znajduje się w pierwszej trójce najmniej bezpiecznych państw na świecie! 

2. Afganistan

To kraj, który od bardzo długiego czasu narażony jest na liczne ataki terrorystyczne. Dlatego też turyści powinni darować sobie w najbliższych latach wycieczki tutaj.

1. Wenezuela

Na pierwszym miejscu rankingu najmniej bezpiecznych państw na świecie wciąż pozostaje Wenezuela. To właśnie tutaj turyści narażeni są na najwięcej kradzieży, porwania, a nawet ataki, które mogą doprowadzić do śmierci. Handel narkotykami w Wenezueli, a także bliskość karteli z Kolumbii czy Brazylii, sprawiają, że lepiej się nie zapuszczać na te tereny.

Zobacz także: Polskie SPA docenione przez dziennik "The Guardian"! Znalazło się na liście najlepszych w Europie

W rankingu WeGoPlaces znalazły się też miejsca, które zdecydowanie sprzyjają turystom i podróże do nich są zupełnie bezpiecznie. Wśród bezpiecznych krajów znalazły się: Singapur, Norwegia, Islandia, Finlandia, Hongkong, Szwajcaria, Kanada, Indonezja i Dania.

Zamierzacie wybrać się w któreś z tych miejsc?

Istnieje jeszcze wiele miejsc na Ziemi, które nie zostały odkryte. Do tych konkretnych człowiek zupełnie nie ma dostępu! Zobaczcie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów