Ta rafa koralowa ma kształt serca! Przez lata nie można było jej oglądać, a teraz jest dostępna

Paulina Ermel 16.09.2020
Rafa koralowa
Fotografia: Shutterstock

To jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. I turyści znów mogą oglądać je z bliska!

To jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić raz w życiu. Mowa o rafie koralowej w kształcie serca, która zlokalizowana jest 80 km na północny wschód od stanu Queensland w Australii.

"Heart Reef" jest niewielka, ale wygląda naprawdę bajkowo. I choć położona jest na Morzu Koralowym, i dla wielu osób wycieczka to w miejsce to jak podróż na koniec świata, wciąż decydują się ją zobaczyć.

Jeszcze do niedawna rafę w kształcie serca można było oglądać wyłącznie z lotu ptaka. Teraz znów można do niej podpłynąć i obejrzeć ją z bliska!

Rafa koralowa w kształcie serca znów dostępna dla turystów

Rafa koralowa w kształcie serca znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Australii. Od 40 lat organizowane są przeloty helikopterem nad tym wyjątkowym miejscem. Do niedawna jednak nie można było do niego podpłynąć.

Od 2019 roku rafę można oglądać ze statku. Istnieją biura, które opracowały wycieczki, na które składa się najpierw przelot do łódki - na niej znajduje się lądowisko dla helikoptera - a później rejs wokół rafy. Wciąż jednak zabronione jest pływanie czy nurkowanie na obszarze "Heart Reef".

Skusilibyście się na taką wycieczkę? Dodamy, że nie jest to zbyt tania rzecz. Biura bowiem liczą sobie za nią 1000 dolarów australijskich od osoby.

shutterstock_1198022464
Fotografia: Shutterstock

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów