Jaka jest prognoza pogody na wakacje? "To będzie walka pomiędzy dwoma żywiołami"

Prognoza pogody: burzowe chmury nad Bałtykiem
Fotografia: Shutterstock

Oto długoterminowa prognoza pogody na wakacje 2020. Lato tego roku będzie wyjątkowo zmienne.

Już w poniedziałek, 22 czerwca, pierwszy dzień lata. Powoli zbliża się sezon wakacyjny, który większość z nas w tym roku spędzi w Polsce. Warto zatem zastanowić się, kiedy najlepiej zaplanować urlop, żeby cieszyć się ładną pogodą. Meteorolodzy przygotowali dla nas długoterminową prognozę na lato 2020. Oczywiście, z pogodą jest trochę jak z wróżeniem z fusów, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej. Niemniej jednak, wiemy już, na co się przygotować i pewne jest jedno - będzie ciekawie.

Zobacz także: Elektrownia ostrzega przed "polskimi Malediwami"! Woda tam ma "działanie zbliżone do wybielacza"

Prognoza pogody na wakacje 2020

Pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć. Jeżeli dobrze się nie przygotujemy, w tym roku również możemy być niepocieszeni, choć nie zapowiada się najgorzej.

Pierwsze długoterminowe prognozy pogody na lato 2020 wskazują nam, że pogoda będzie ładna. Musimy jednak spodziewać się równie dużo deszczu.

Przed nami ciepłe lato. Jak wynika z prognoz meteorologicznych, średnia temperatura od czerwca do sierpnia przekroczy normę. Równie częste, co słoneczne dni, będą opady deszczu. Walka pomiędzy tymi dwoma żywiołami będzie nam towarzyszyć do końca wakacji - informuje portal Gazeta.pl, powołując się na analizy przygotowane przez IMGW.

Jak to rozkłada się na poszczególne letnie miesiące? Czerwiec, co już możemy dostrzec gołym okiem, to wysokie temperatury i sporo groźnych burz, które pojawią się w każdym zakątku kraju.

Lipiec w tym roku nie będzie za bardzo odbiegał od poprzednich lat. Na północy, w centralnej i południowej części Polski gorące temperatury będą przeplatane burzami, a nawet gradem. W południowo-wschodniej części kraju, czyli na terenach przede wszystkim rolniczych, będzie gorąco i sucho.

W sierpniu natomiast w całej Polsce utrzymają się wysokie temperatury, choć gdzieniegdzie zrobi się chłodniej. Ustąpią jednak opady i burze. 

Jak widać zatem, pogoda w tym roku nie do końca będzie nas rozpieszczać. Pakując się na wakacje nie zapomnijcie o kostiumie kąpielowym i... płaszczu przeciwdeszczowym.

Zobacz także: Ryanair wznawia loty z Polski! Otworzy aż 200 tras

W Polsce jest wiele pięknych miejsc. Nasza galeria przedstawia 10 atrakcji turystycznych, które wydają nam się szczególnie godne do polecenia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów