Praca marzeń na Malediwach czeka! Wystarczy... lubić książki

Paulina Ermel 05.10.2020
Malediwy
Fotografia: Shutterstock

Jeżeli kochacie książki i ludzi, to oferta dla was! Praca marzeń na Malediwach wciąż czeka.

Pierwsza taka oferta dotycząca akurat Malediwów pojawiła się jeszcze w 2018 roku. Wówczas kurort znajdujący się na jednej z bajkowych wysepek poszukiwał do pracy... księgarza!

Okazuje się, że od tamtej pory to stanowisko obejmowały kolejno 3 osoby, ale teraz poszukiwana jest następna! Wszystko dlatego, że ostatnia kobieta, która pełniła tę funkcję, musiała wyjechać z wyspy ze względu na pandemię koronawirusa.

Praca marzeń na Malediwach

Księgarnia należąca do kurortu Soneva Fushi na wyspie Kunfunadhoo na Malediwach poszukuje osoby do pracy! Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że poszukiwany jest bosonogi księgarz, który nie tylko pomoże turystom w wyborze książki, ale też zachęci ich do zapoznania się z ofertą książkową na wyspie.

Nowa oferta związana jest z tym, że Malediwy znów otwierają się na turystów. Wcześniej podróżowanie tutaj było utrudnione lub wręcz niemożliwe ze względu na szalejącego na całym świecie koronawirusa.

Malediwy są strefą wolną od COVID-a, a kurort, przy którym działamy, posiada własne centrum medyczne oraz surowe, rygorystyczne procedury testowania, więc jest miejscem bardzo bezpiecznym. Spodziewamy się napływu ludzi, myślimy o ponownym otworzeniu księgarni i zobaczymy, jak będzie - ujawnił zarządca księgarni w Soneva Fushi i przy okazji twórca ogłoszenia, Philip Blackwell.

Jaki były idealny na to stanowisko kandydat? Poszukiwana jest osoba energiczna, otwarta na ludzi i przede wszystkim kochająca książki. Jej zadaniem bowiem będzie nie tylko sprzedaż książek, ale też zachęcanie turystów do zajrzenia do księgarni. Księgarz będzie też zobligowany do tego, żeby prowadzić bloga, na którym będzie publikować wrażenia związane z pobytem na rajskiej wyspie.

Brzmi jak bajka, a nie praca, prawda?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów