Chcesz wyjechać na koniec świata i uciec od ludzi? Oto praca twoich marzeń!

Paulina Ermel 05.03.2020
Antarktyda
Fotografia: Shutterstock

Jeżeli interesuje cię praca na końcu świata, z daleka od ludzi i cywilizacji, mamy coś dla ciebie. Okazuje się bowiem, że placówka pocztowa na Antarktydzie poszukuje pracownika!

To chyba najbardziej oddalona od ludzi i cywilizacji poczta na świecie. A w dodatku teraz poszukuje pracownika. Mowa o placówce, która znajduje się na wyspie Goudier na brytyjskiej stacji polarnej Port Lockroy.

Osoba, która skusi się na tę ofertę pracy, z pewnością nie będzie narzekała na tłum interesantów i kolejki. Za to będzie mogła spędzić trochę czasu w towarzystwie spacerujących obok pingwinów!

Praca marzeń na Antarktydzie

Port Lockroy to brytyjska baza, która została założona na Antarktydzie w 1944 roku. Znajduje się tutaj muzeum, sklep z pamiątkami dla turystów i poczta. I to właśnie do placówki pocztowej poszukiwany jest pracownik!

I choć wyspę Goudier, na której zlokalizowany jest Port Lockroy, zamieszkują głównie pingwiny, cieszy się ona też zainteresowaniem podróżników. Co roku, w czasie lata polarnego przybywa tutaj ok. 20 tys. osób!

Czym będzie zajmować się z kolei pracownik tutejszej poczty? Okazuje się, że będzie prawą ręką szefa bazy - czyli będzie potrzebny nie tylko na poczcie, ale również w muzeum i sklepiku. Taka osoba będzie zatrudniona tutaj od listopada do marca. Musi jednak wykazać się nienagannym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Aplikować można do 9 marca 2020 roku. Jednak aplikacja równa się z tym, że w maju trzeba udać się do Wielkiej Brytanii na rozmowę, a z kolei w październiku na obowiązkowe szkolenie.

Zainteresowani?

Te miejsca istnieją naprawdę, choć trudno w to uwierzyć. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów