Przerażające niebo nad Kalifornią. Przez pożary zmieniło kolor na pomarańczowy!

Paulina Ermel 11.09.2020
Kalifornia
Fotografia: BRITTANY HOSEA-SMALL/AFP/East News

Potężne pożary, które pustoszą Kalifornię i Oregon, doprowadziły do wystąpienia niezwykłego zjawiska. Niebo nad San Francisco zmieniło kolor na pomarańczowy.

Od tygodnia Kalifornia i Oregon zmagają się z ogromnymi pożarami. Władze tych stanów jasno dają do zrozumienia, że nigdy wcześniej czegoś takiego - o tak wielkiej skali - w historii tych regionów nie było. Ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy osób, a kilka straciło życie.

Mieszkańcy San Francisco doświadczyli w wyniku pożarów niezwykłego i przerażającego zjawiska. Niebo nad ich głowami zmieniło kolor na pomarańczowy. A niecodzienne zdjęcia tego widoku błyskawicznie rozchodzą się po sieci.

Pożary w Kalifornii. Niebo zmieniło kolor na pomarańczowy

Cały świat wstrzymał oddech po usłyszeniu tragicznych wiadomości docierających ze Stanów Zjednoczonych. Od tygodnia Kalifornia i Oregon walczą z rozprzestrzeniającymi się pożarami. Tysiące strażaków bierze udział w akcji, która ma na celu zatrzymanie śmiercionośnego ognia. Kiedy uda im się część pożaru ugasić, za chwilę wybucha kolejny. Z kolei wojsko ewakuuje mieszkańców. Niektórzy na wyniesienie się z domu mają zaledwie kilka minut.

Mieszkańcy San Francisco żyją w ciągłym strachu, który dodatkowo podsyca widok, jaki mają z okna. Nad ich głowami bowiem niebo zmieniło kolor na pomarańczowy. Wszystko przez gęste kłęby unoszącego się dymu.

Mieszkam w północnej Kalifornii od 1978 roku. Nigdy nie widziałem takiego nieba. O północy zamiast czarnego nieba, jest ono ciemnoczerwone - mówił w rozmowie z CNN klimatolog Peter Gleick.

Lokalni wspominają, że niebo, które zwykle o północy miało kolor czarny, z wtorku na środę było pomarańczowo-czerwone. To samo działo się zresztą nad ranem. Apokaliptyczny widok i najnowsze dane - ogień strawił już na terenie Kalifornii 950 tys. ha - nie nastrajają pozytywnie.

Zresztą sami zobaczcie, co dzieje się w Kalifornii.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów