Rzuć wszystko i zostań... opiekunem wyspy. Praca marzeń szuka człowieka!

Magdalena Barszczak 28.02.2019
wyspa Lihou, archipelag Guernsey
Fotografia: Shutterstock

Wymagania nie są zbyt wygórowane. Sprawdźcie, czy to oferta dla was!

Piękna przyroda na wyciągnięcie ręki, zapierające dech w piersiach widoki i spokój w pakiecie. To wszystko niedaleko od polskiej granicy. Praca marzeń czeka na osobę, która odważy się zostać opiekunem małej wyspy Lihou, leżącej na kanale La Manche.

Masz dosyć "wyścigu szczurów"? Marzysz o spokojnej pracy z dala od tłumów, telewizji i internetu? To może być propozycja dla ciebie. Naczelnik malutkiej wyspy Lihou, leżącej na archipelagu Guernsey pracuje tam od 14 lat i niedługo zrezygnuje z etatu. Do września 2019 roku trzeba znaleźć nowego pracownika na jego miejsce - donosi BBC.com.

Opiekun wyspy Lihou - praca dla ceniących spokój

Lihou to część archipelagu Wysp Normandzkich. Ma powierzchnię 15,6 hektara i jest terytorium zależnym Wielkiej Brytanii. Należy do prywatnych właścicieli. Znajdują się na niej m.in. naturalny basen, który powstał w wyżłobionych skałach nad brzegiem oceanu, zabytkowy klasztor i farma. Ta ostatnia jest miejscem zamieszkania naczelnika wyspy oraz turystów, którzy przybywają tu w poszukiwaniu samotności i pięknych widoków.

Wymagania nie są zbyt wygórowane, ale jest ich kilka. Kandydat musi mieć własną działalność gospodarczą oraz prawo pobytu na Guernsey. Powinien lubić traktory oraz ptaki wodne, ponieważ Lihou zamieszkuje aż 10 okazów, a niektóre są zagrożone wyginięciem.

Do obowiązków pracownika będzie należała także obsługa gości wyspy, którzy szukają tam spokoju i wyciszenia. Taki "luksus" kosztuje niemało, bo 1400 zł za noc.

Brzmi jak wymarzona praca? Jeśli jesteście zainteresowani ofertą lub macie pytania, możecie wysłać e-mail na adres info@lihouisland.com.

Zobacz także: Tę "samotną wyspę" rocznie odwiedzają tysiące turystów. Ma tylko jednego mieszkańca

Lubicie podróże? A do tego zastrzyk adrenaliny? Mamy coś specjalnie dla was! Oto podróże tylko dla ludzi o mocny nerwach!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów