Popeye Village - bajkowa wioska, którą trzeba zobaczyć!

Paulina Ermel 23.12.2019
Popeye Village
Fotografia: Shutterstock

Przyciąga tysiące turystów z całego świata i zlokalizowana jest w magicznym miejscu. Ta bajkowa wioska istnieje naprawdę!

Istnieją na świecie miejsca, które wyglądają tak bajkowo, że aż trudno w nie uwierzyć. Jednym z takich miejsc jest bajkowa wioska Popeye Village, do której przez cały rok zjeżdżają turyści z całego świata. I wcale się im nie dziwimy. Zobaczcie tylko, jak wygląda!

Popeye Village - bajkowa wioska na Malcie

Popeye Village to malownicza wioska, która znajduje się w gminie Mellieha nad zatoką Anchor Bay na Malcie. Zbudowano ją w kilka miesięcy w 1979 roku na potrzeby filmu o marynarzu Popeye'u.

I choć film niestety okazał się klapą, malownicza wioska pozostała i do dzisiaj jest jedną z najważniejszych atrakcji Malty. To tutaj przez cały rok zjeżdżają się rodziny z dziećmi, ale nie tylko. 

Najbardziej charakterystycznym elementem Popeye Village są kolorowe domki położone tuż nad wodą. W jednym z nich znajduje się muzeum Popeye'a, a w kolejnym sklep z pamiątkami. Także tutaj znajdziemy miasteczko św. Mikołaja! Po uliczkach przechadzają się filmowe postacie, z którymi warto sobie zrobić zdjęcie.

Odwiedzilibyście to miejsce w trakcie podróży na Maltę?

Oto 8 najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie! Ten ranking może cię zaskoczyć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów