Marzysz o egzotycznej wycieczce, ale spędzasz wakacje w kraju? Odwiedź "polski Dubaj"!

"Polski Dubaj": sztuczna plaża w Jarosławcu i widok na Morze Bałtyckie
Fotografia: Shutterstock

"Polski Dubaj" przyciąga rzesze turystów! Wszystko dlatego, że jest tu największa sztuczna plaża w Europie.

Piękna, jasna plaża, zachwycający widok na lazurowe morze i można poczuć się jak w wakacyjnym raju. Do niedawna tego typu atrakcje kojarzyły nam się przede wszystkim z zagranicznymi wojażami. Okazuje się jednak, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. W kraju możemy znaleźć "polski Dubaj"! Okazuje się, że w Jarosławcu znajduje się niezwykła sztuczna plaża, która zachwyca widokami i właśnie tam możemy poczuć się jak na egzotycznych wakacjach. Zobaczcie sami! 

Zobacz także: To najszersza plaża nad polskim morzem. Tutaj na pewno znajdziesz miejsce, żeby się opalić! 

Polski Dubaj: największa sztuczna plaża w Europie jest w Polsce!

Niektórzy nazywają to miejsce małym rajem. Trudno się dziwić! Ta urocza, maleńka plaża, to prawdziwy raj na ziemi.

Plaża w Jarosławcu to największa sztuczna plaża w Europie! Od 2018 roku mierzy aż 5 ha! Położona jest wśród malowniczych, zielonych klifów, z których rozpościera się niesamowity widok na Morze Bałtyckie.

Co ciekawe, jest to jedno z najczystszych miejsc nad polską częścią Bałtyku. Przede wszystkich, jeżeli chodzi o wodę. W okolicy nie ma bowiem żadnych zakładów przemysłowych i ścieków, które mogłyby zanieczyszczać morską głębię. 

Oprócz samych widoków i czystej wody, w Jarosławcu znajdziemy także piękne kolorowe kutry, zachwycające domki turystyczne, jak również wiele złocistych bursztynów. Jedną z największych atrakcji kurortu jest natomiast latarnia morska - jedna z dziewięciu, które spotkać możemy w naszym kraju. 

Nic więc dziwnego, że ta plaża zyskała miano "polskiego Dubaju".

Zobacz także: Ta wyspa na Bałtyku to światowy fenomen. Rządzą tu kobiety, nie ma tu hoteli i jeździ tylko kilka samochodów

W Polsce nie brakuje pięknych miejsc, które co roku przyciągają tysiące turystów. Niektóre jednak są tak kolorowe, że aż proszą się o zrobienie im zdjęcia. Oto 5 najbardziej kolorowych miejsc w Polsce! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów