Ta polska wieś jest słynna na cały świat. Wszystko przez jedno zdjęcie z lotu ptaka!

Paulina Ermel 24.06.2020
Polska wieś
Fotografia: Shutterstock

Fotografia obiegła internet błyskawicznie i zebrała prawie 8 tys. "polubień". Sami zobaczcie, jak wygląda.

W dobie internetu wystarczy czasami jedno zdjęcie, aby dana osoba, rzecz czy miejsce stały się sławne na całym świecie. Tak stało się z jedną polską... wsią! Zdjęcie tego miejsca z lotu ptaka rozeszło się po sieci z ogromną prędkością i podbiło serca internautów.

Zobaczcie, o które miejsce chodzi i co tak niezwykłego jest w tym zdjęciu. Gwarantujemy, że wam się spodoba!

Polska wieś słynna na cały świat

Sułoszowa to niewielka wieś położona niecałe 30 km na północny zachód od Krakowa. Choć z pozoru wygląda jak niemal każda wieś w Polsce, wyróżnia się tym, że biegnie przez nią jedna z najdłuższych ulic w naszym kraju. Ma aż 9 km!

Wieś liczy jedynie 6 tys. mieszkańców, którzy z pewnością nie spodziewali się tego, że jedno zdjęcie przyniesie jej taką sławę. Dzisiaj miejsce to jest znane na całym świecie. Wszystko za sprawą fotografii z lotu ptaka, którą w sierpniu 2019 roku zrobiła organizacja World Urban Planning.

Marka sfotografowała wieś z lotu ptaka i zamieściła zdjęcie na swoim instagramowym profilu. Na pierwszym planie widzimy bardzo długą ulicę, która ciągnie się przez całą małą miejscowość. Ale uwagę zwracają też stojące przy niej domki, a za nimi kolorowe pola.

Zdjęcie zrobione z drona zachwyca dzisiaj cały świat. A jak wam się podoba?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów