Polska doceniona przez turystów z całego świata. Wyprzedziła pod tym względem nawet Niemcy i Austrię

Zuzanna Morska 10.08.2020
Polska
Fotografia: Shutterstock

Kolejny sukces Polaków! Zostaliśmy docenieni przez turystów i użytkowników jednego z portali. Zobaczcie, co podoba im się w naszym kraju.

Nie od dziś wiadomo, że Polska z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym dla wielu Europejczyków. Choć odwiedzają nas też turyści spoza naszego kontynentu.

Co takiego podoba im się w naszym kraju? Z pewnością historia, duże piękne miasta, jak Warszawa czy Gdańsk, ale też dostęp do Bałtyku czy malowniczych gór.

Okazuje się jednak, że na tym nie kończą się dla podróżników atuty naszego kraju. Polska wygrywa z innymi państwami jeszcze pod jednym względem. I trzeba przyznać, że to naprawdę duży powód do dumy!

Polska doceniona przez turystów

Portal hotel.info przygotował ranking, z którego wynika, że hotele w Polsce należą do... najczystszych na świecie! Użytkownicy portalu, którzy mieli okazję przenocować w różnych miejscach w Europie i na świecie, przyznali naszym hotelom aż 8,65 punktu w skali od 0 do 10!

Nasz kraj zajął w rankingu 4. miejsce. Okazuje się, że wyprzedziliśmy tym samym Niemcy czy Austrię! Hotele w tym pierwszym kraju uzyskały 8,53 punktu, a w Austrii 8,60.

W czołówce listy znalazły się kolejno: Słowacja 8,75 punktu, Bułgaria 8,70 punktu i Szwajcaria 8,66 punktu. Z kolei pierwszą dziesiątkę z listy zamknęły obiekty noclegowe z takich państw, jak: Czechy i Rumunia. Hotele w tych krajach zyskały po 8,52 punktu.

A jakie są wasze doświadczenia z noclegami w wymienionych państwach? Zgadzacie się z tym, że w Polsce jest bardzo czysto?

Tęsknisz za podróżowaniem? Sięgnij po te seriale - one przeniosą cię na odległe kontynenty!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów