Polak buduje polską wioskę na Filipinach. Każdy może kupić domek za 15 tys. zł

Redakcja 06.02.2017
Wyspa Palawan na Filipinach
Fotografia: East News

Był w ponad 100 krajach na świecie, ale to właśnie Filipiny są jego rajem na ziemi. A przynajmniej wszystko na to wskazuje. 

Twierdzi, że podstawą jest, aby mieć cel, a nie marzenia. One są fajne, ale tylko na pewnym etapie. Tomasz Kosiński, bo o nim mowa, właśnie postanowił, że zmieni swoje życie. Na Filipinach wybuduje wioskę, która nosić będzie bardzo wymowną nazwę - Arkadia. Przypadek? Bynajmniej. To ma być prawdziwa kraina szczęśliwości. 

Tomasz Kosiński na Filipinach, a dokładnie na niewielkiej wyspie Palawan chce wybudować miniresort. Jak podkreślił w rozmowie z naTemat.pl, chce oderwać się od wyścigu szczurów, stresu i narzekania, które spotykają go w Polsce. Chce żyć pełnią życia, a Filipiny to idealne miejsce, żeby tego życia zasmakować. 

Ujęły mnie klimaty azjatyckie. Dzikie plaże, bardzo dobre jedzenie, przyjemna pogoda. Trzy lata temu podróżowałem po Indochinach, gdzie spotkałem wielu expatów. Dla mnie jednak wówczas wyprowadzka z Polski była czymś abstrakcyjnym. Czułem się mocno związany z krajem, a nawet z regionem z którego pochodzę - powiedział Tomasz Kosiński w rozmowie z naTemat.pl. 

Filipiny to prawdziwy raj na ziemi?
Fotografia: East News

Filipiny to prawdziwy raj na ziemi?

Czas powiedzieć "dość" 

Mężczyzna, który od 17 lat z powodzeniem prowadził agencję reklamową, właśnie ją wygasza. Kupił już nawet bilety dla całej rodziny na Filipiny. Kiedy pojawiły się komunikaty o smogu i zagrożenia życia, coraz częściej nachodziły go myśli, że może gdzieś indziej jest o wiele przyjemniej. Przede wszystkim chodzi jednak o mentalność ludzi i zdrową psychikę. 

Na Filipinach można oderwać się od wyścigu szczurów, stresu, narzekania i medialnego chaosu. Koło nas jest pełno negatywnych informacji, które zatruwają nam życie. Podobnie jak chemiczne jedzenie i chlorowana woda - powiedział Kosiński w rozmowie z naTemat.pl. 

Oczywiście, zanim zapadła ostateczna decyzja o wyjeździe, zarówno Tomasz Kosiński, jak i jego przyjaciel wszystko dokładnie sprawdzili. Kluczowe było pytanie, czy to właśnie z Filipinami będą mogli związać swoją przyszłość. Prawo na Filipinach znacznie różni się od naszego, polskiego. Cudzoziemcy nie mogą kupić tam ziemi, ale mogą założyć firmę, która to zrobi. Warunek? Większościowe udziały muszą należeć do Filipińczyków. Innym rozwiązaniem jest wzięcie działki w wieloletnią dzierżawę. 

Prawdziwy raj? 

Od planowana trzeba było przejść do działania. Tomasz Kosiński wraz z przyjaciółmi założy firmę, aby móc legalnie zakupić działki na filipińskiej wyspie. Koledzy i znajomi zamówili do tej pory 9 domków. Ich koszt jest stosunkowo niewielki - to 15 tysięcy za mały domek letniskowy. Wliczając domki Kosińskiego i jego przyjaciela, "Polska wioska" liczyć będzie już 11 domków. 

Oprócz obsługi gości w domkach na wynajem, mężczyzna chce mieć też swoją łódkę i organizować rejsy po okolicznych wysepkach, a nawet prowadzić bar przy plaży. Wielkim marzeniem Kosińskiego, jak podkreśla w rozmowie z naTemat.pl, jest posiadanie bazy nurkowej. To jego główne marzenie, z którego robi swój kolejny cel. Widząc jak krok po kroku spełnia swoje marzenia, chyba nikt nie ma wątpliwości, że i to dość szybko uda mu się spełnić. 

Tomasza Kosińskiego czeka bez wątpienia przygoda życia
Fotografia: East News

Tomasza Kosińskiego czeka bez wątpienia przygoda życia 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów