Jak będą wyglądać podróże po koronawirusie? 5 rzeczy, które na pewno się zmienią

Młoda blondynka w kapeluszu i z mapą zwiedza miasteczko podczas podróży
Fotografia: Shutterstock

Podróże po koronawirusie na pewno nie będą wyglądać tak jak do tej pory. Ma to jednak także swoje plusy. Wymieniamy 5 rzeczy, które zmienią się na lepsze!

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany podróżnicze. Powoli jednak zaczynamy wracać do normalności, choć rząd nazywa to "nową normalnością". Co to oznacza dla nas, podróżujących? Znów możemy przemieszczać się w celach rekreacyjnych, a hotele i inne miejsca noclegowe ponownie zostały otwarte. Są jednak różne obostrzenia, do których muszą stosować się ich właściciele, a także my jako odwiedzający. A co będzie, gdy to wszystko minie? Zobaczcie, jak będą wtedy wyglądać podróże.

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków! 

Podróże po koronawirusie: jak będą wyglądać? Te rzeczy się zmienią

Koronawirus sparaliżował wiele branż. Pandemia dotknęła przede wszystkim firmy związane z podróżami.

Hotele przez długi czas były zamknięte, a teraz muszą wprowadzić szereg obostrzeń, które również sprawiają, że nie mogą się odkuć, m.in. ze względu na ograniczoną ilość gości. Podobnie jest z liniami lotniczymi, ponieważ większość lotów po prostu została odwołana, a poszczególne kraje zamknęły swoje granice dla turystów z zagranicy. 

Wszelkie te rzeczy sprawią, że podróże zmienią się nieodwracalnie. Portal fly4free.pl przygotował listę 5 rzeczy, które na pewno ulegną zmianie, ale dla podróżujących zdecydowanie będą to zmiany na lepsze.

1. Tańsze podróże

W najbliższym czasie firmy, zarówno lotnicze, jak i noclegowe, będą próbowały na wszystkie sposoby przyciągnąć klientów. W związku z tym oferty będą niższe niż przed pandemią. Powiedział o tym już m.in. Michael O’Leary, czyli szef Ryanaira. Jego zdaniem niektóre bilety mogą kosztować nawet 99 eurocentów. 

Zobacz także: Sycylia zapłaci turystom, którzy do niej przyjadą! Do rozdania jest aż 50 mln euro

2. Lepsze standardy noclegowe

Wielu z nas zdarzyło się naciąć na miejsce noclegowe. Często zdarzało się bowiem, że po przybyciu na miejsce okazywało się, że nie ma ono nic wspólnego z tym, co widzieliśmy na zdjęciach zamieszczonych w ofercie. Teraz pośrednicy typu Booking.com czy Airbnb będą musieli postarać się, żeby oferty były w 100% pewne. Nie wspominając już o dodatkowych standardach jak czystość, dezynfekcja pomieszczeń itp., na które wszyscy będziemy zwracać większą uwagę.

3. Mniej turystów, czyli więcej przestrzeni

Turystyka będzie wracała do normalności bardzo powoli. Wielu z nas wciąż będzie bało się podróżować, niektóre linie lotnicze będą funkcjonować, ale z ograniczoną ilością pasażerów, a co za tym idzie - w miejscach typowo turystycznych będzie mniej tłoczno. To gwarantuje nam bezpieczeństwo w podróży, bowiem nie będziemy aż tak narażeni na kontakty z innymi. Łatwiej będzie też zobaczyć miejsca, które do tej pory były oblegane przez turystów, przez co nie można było spokojnie ich zwiedzić.

4. Natura się odrodzi

Już możemy zauważyć pozytywne skutki koronawirusa - natura się odradza, dzikie zwierzęta czują się swobodniej. A to daje nam możliwość spotkania na szlakach turystycznych niezwykłych gatunków roślin i zwierząt, które były zagrożone wyginięciem lub po prostu chowały się przed plagą ludzi. Będziemy też mogli odetchnąć świeżym powietrzem, którego jakość w końcu znacznie się polepszyła. 

5. "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

I nareszcie poznacie! Nie oszukujmy się, przez najbliższy czas dla większości z nas głównym kierunkiem podróżniczym będą poszczególne zakątki Polski. A uwierzcie, nasz kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Tym samym w końcu zobaczycie miejsca, które być może chcieliście zwiedzić, ale zawsze odkładaliście "na potem" lub odkryjecie zupełnie nowe przestrzenie, być może niedaleko domu. 

Zobacz także: Turyści znów mogą spacerować po Tatrach, ale muszą uważać! Szlaki opanowały dzikie zwierzęta

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów