Oto polskie Malediwy! Czy to najgorętszy kierunek na wakacje 2020?

Park Gródek w Jaworznie czyli polskie Malediwy z lotu ptaka
Fotografia: Shutterstock

Okazuje się, że mamy w Polsce Malediwy! A dokładnie jest to jeden z parków na Śląsku, który zachwyca i to nie tylko z lotu ptaka.

Wielu z nas w tym roku musiało zmienić swoje plany podróżnicze. Wakacje niestety będą wyglądać inaczej, a głównymi kierunkami 2020 roku będą oczywiście zakątki Polski. Dzięki temu docenimy miejsca w naszym kraju, które są równie zjawiskowe jak te, którymi zachwycamy się na świecie. Okazuje się nawet, że mamy polskie Malediwy! Ten park z lotu ptaka wygląda identycznie jak azjatyckie wyspy i robi wrażenie również na ziemi.

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków! 

Park Gródek w Jaworznie to polskie Malediwy! Tu spędzimy wakacje 2020?

Jest to oczywiście park Gródek w Jaworznie, czyli śląskim miasteczku. Dziś zachwyca on nie tylko Ślązaków, ale również mieszkańców innych zakątków naszego kraju.

Na zdjęciach z lotu ptaka, które widnieją w sieci, park wygląda tak malowniczo jak Malediwy. I właśnie tu doskonale sprawdza się powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie". 

Jak podaje Onet, dawniej na tych terenach znajdowały się kamieniołomy. Były tam wyrobiska cementowni i zakłady dolomitowe, w których pracowało wielu Ślązaków. W latach 90. jednak w zakładach odcięto prąd, ze względu na nieuregulowane rachunki za energię. Pompy stanęły, kamieniołom został zalany, a wraz z nim sprzęty i koparki. Wówczas powstało niezwykłe zjawisko.

Na tych terenach powstały dwa rozlewiska otoczone skałami. Dziś to piękny park, z wieloma alejkami, kładkami, altanami i bujnymi roślinami. Zachwyca nie tylko mieszkańców Śląska, ale również turystów z całej Polski. Zobaczcie sami!

Zobacz także: Jak będą wyglądać podróże po koronawirusie? 5 rzeczy, które na pewno się zmienią

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów