Niech się wstydzi ten, kto widzi. Podróżują na golasa i podbijają internet

Hanna Skowron 10.04.2018
podróżują nago
Fotografia: Shutterstock

Swoje wyjazdy uwieczniają na zdjęciach.

Nick i Lins to trzydziestolatkowie z Belgii, którzy podróżowanie uczynili swoim sposobem na życie. Kochają zwiedzać świat, a fotografiami chętnie dzielą się na Instagramie. Jest jednak jeden szczegół, który odróżnia ich od typowych globtroterów - do szczęścia nie potrzebują ubrań.

Zobacz też: Rzuciła etat i kupiła bilet do Indii. Zdradziła 4 wskazówki, jak podróżować samotnie

Skąd taka fascynacja nagością u podróżników? Belgowie są naturystami. Nie zawsze tak było. Po raz pierwszy zafascynowali się tym ruchem, kiedy odwiedzili publiczną saunę. Okazało się, że nie są tam wymagane stroje kąpielowe. Od tamtej pory Nick i Lins coraz częściej rezygnowali z ubrań. Dziś są im zupełnie niepotrzebne. Tam gdzie mogą, podróżują nago.

Na lotnisku nie mają problemu z nadbagażem, nie muszą się też martwić o miejsce w plecaku. Jednak to niejedyne zalety podróżowania na golasa. Największą korzyścią związaną z takim stylem życia jest wolność. W Belgii bycie naturystą wciąż jest tematem tabu. Para chce to zmienić.

Chcieliśmy pokazać, że naturyzm jest dla wszystkich, nie tylko dla hipisów czy zboczeńców - mówili dziennikowi metro.co.uk. 

W ten sposób przemierzyli już pół świata i wciąż mają apetyt na więcej. Zwiedzili m.in. nagie plaże Austrii, Belgii, Bałkanów, Włoch, Indonezji, Brazylii, Sri Lanki, Tajlandii i Turcji. Nieprzyjemny incydent spotkał ich tylko raz - w Grecji. Jedna z plażowiczek straszyła, że nudyzm jest w tym kraju zakazany przez prawo. Belgowie chcieli, by problem rozstrzygnęła policja. Na szczęście nie doszło do tego.

Nick i Lins podbili serca internautów. O ich niekonwencjonalnym sposobie na życie piszą największe media na świecie, a instagramowy profil pary śledzi już ponad 30 tys. osób.

Jak wam się podoba ich sposób na życie?

Zobacz też: Półnaga Natasza Urbańska pozuje na plaży. Komentarz Dody najlepszy!

Belgowie są szczęśliwi bez ubrań

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów