Nowy most we Włoszech zapiera dech w piersiach. Spacer po nim to wyzwanie tylko dla odważnych

Anna Respondek 28.09.2018
Most tybetański
Fotografia: Shutterstock

Most rozciąga się 140 metrów nad dnem doliny. 

Włochy to jeden z najpiękniejszych krajów świata, który przyciąga co roku miliony turystów. Rzym, Watykan, Florencja czy Werona to tylko niektóre miasta, które regularnie przeżywają oblężenie. Zobaczyć w nich możemy historyczne zabytki i przejść się wyjątkowo uroczymi uliczkami. 

Najwyższy most tybetański w Europie

Włochy mają jednak równie dużo atrakcji, które przyspieszą bicie serca i podniosą poziom adrenaliny. Niedawno otwarto kolejną z nich, czyli najwyższy mosty tybetański w Europie, który rozwieszony jest 140 metrów nad dnem doliny. Most Ponte nel Cielo łączy ze sobą Campo Tartano i pastwiska Frasnino.  Oba punkty położone są ponad 1000 metrów nad poziomem morza. 

Kładka, która łączy dwa punkty, zbudowana została z 700 desek. Nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o skorzystanie z atrakcji, choć oczywiście trzeba przewalczyć swój lęk wysokości. Na zdjęciach zamieszczonych w sieci można zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. 

Most można odwiedzać od poniedziałku do niedzieli od godziny 9 rano do 16 po południu. W soboty można z niego obserwować zachody słońca. Bilet wstępu kosztuje 5 euro, czyli około 21.50 złotych. 

Przeszlibyście się po takim moście? ;)

Zobacz także: Podróże dla odważnych! Te miejsca to propozycje jedynie dla ludzi o mocnych nerwach

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kto nie lubi podróżować? Ten pies zdecydowanie nie należy do miłośników kanapy:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów