To najszersza plaża nad polskim morzem. Tutaj na pewno znajdziesz miejsce, żeby się opalić!

Paulina Ermel 03.07.2020
Plaża nad Bałtykiem
Fotografia: Shutterstock

Poszukujecie nad Bałtykiem plaży, która jest tak szeroka, że na pewno znajdziecie na niej miejsce na swój ręcznik? Wiemy, gdzie taka się znajduje!

Lubicie Morze Bałtyckie i co roku jeździcie w te okolice, aby pozażywać kąpieli słonecznych i odpocząć nieco przy przyjemnym dźwięku fal? Na taki sam pomysł wpadają też inni Polacy i przez to właśnie niektóre plaże robią się wyjątkowo zatłoczone.

Zastanawialiście się, gdzie nad Bałtykiem znaleźć jak najszerszą plażę? Portal Onet przygotował dla was odpowiedź. To właśnie tu powinniście zajrzeć podczas następnych wakacji!

Oto najszersza plaża nad polskim morzem

Portal Onet przeprowadził pomiar, z którego jasno wynika, która plaża w Polsce cieszy się mianem tej najszerszej. I choć wydawało nam się, że bardzo szerokie plaże to te np. na Półwyspie Helskim, najszersza znajduje się w zupełnie innym miejscu!

Najszersza plaża nad Bałtykiem w Polsce znajduje się w gdańskiej dzielnicy Stogi! Jest to plaża, która rozciąga się na długości 400 m, a jej szerokość wynosi aż... 132 metry! Ta część miasta cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy lubią zaglądać na Wyspę Portową, ale też turystów, którzy chcą zażyć kąpieli słonecznych na tej magicznej plaży.

Mieliście okazję poopalać się właśnie w tym miejscu? Przypominamy, że nad Bałtykiem znajduje się też jedna z najbezpieczniejszych plaż na świecie - mowa o plaży w Helu.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów